Nr katalogowy: 612
Puchar z nakrywką
srebro częściowo złocone próby 12 (trzon dociążony)
Niemcy, lata 60. XIX w.
wsparty na kolistej stopie i tralkowym trzonie z czarą kielichowatą, u dołu uwypukloną, wewnątrz złoconą, z nakrywką zwieńczoną kwiatonem; całość (oprócz czary powyżej wybrzuszenia) czterodzielna dekorowana w każdej z części reliefowymi kwiatkami; na czarze w wieńcu z winorośli i rocailles grawerowany niemiecki napis dedykacyjny
z okazji srebrnego wesela z datą 20 Decbr 1868;
srebro częściowo złocone próby 12 (trzon dociążony); wys. 32,3 cm, średn. stopy 11,3 cm.
Niemcy, lata 60. XIX w.