Nr katalogowy: 519
Patera deserowa z trzema puttami i Muzą
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 27,5 cm;
Niemcy, Rudolstadt, Triebner, Ens & Eckert
naczynie dekoracyjne w formie muszli, na trzonie z plastycznymi gałązkami koralowca i szuwarami, na rocaillowej stopie. Wokół brzegu czaszy figurki trzech półnagich, uskrzydlonych puttów (z mandoliną, czynelami-talerzami i dyrygującego) oraz siedząca, bosa dziewczyna (Muza Muzyki?) z długą trąbką i tablicą.
Wnętrze czaszy, suknia muzy i tablica malowane w rzuty gałązek kwiatowych w typie "indianische Blumen" (klejony i reperowany brzeg muszli - przy siedzącej dziewczynie, klejona trąbka, przetarcia złoceń);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 27,5 cm; sygn. kobaltem podszkl.: dwuzębne "widełki", czerwienią naszkl.: 109. Niemcy, Rudolstadt, Triebner, Ens & Eckert, pocz. XX w. (przed 1910)