Nr katalogowy: 517
Komplet flakonów toaletowych
cztery flakony z korkiem oraz puszka
porcelana, farby naszkliwne, złocenia
cztery flakony z korkiem, różnej wielkości oraz puszka (na puder?) z pokrywą;
naczynia o przekroju kwadratu o ściętych narożach, flakony o krótkich, złoconych szyjkach, uchwyt pokrywy
na puszce powtarza kształt korka. Pojemniki malowane barwnie, z motywem kwiatowym na wierzchu korków i na każdej z bocznych ścianek, z błękitnym polem ze złoconymi wolutami w dolnej części ścianek, ze złoconymi girlandami i kratownicą w narożach korków (przetarte złocenia - na puszce mocno; klejony korek największego flakonu);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wymiary: flakony - wys. 17,5 cm, podstawa 8 x 8 cm; wys. 15,5 cm, podstawa 6,8 x 6,8 cm; wys. 13,5 cm, podstawa 5,8 x 5,8 cm; wys. 11,5 cm, podstawa 5 x 5 cm; puszka - wys. 11 cm, podstawa 9,6 x 9,6 cm;
sygn. niebieskim znakiem przypominającym literowy monogram wiązany, malowanym na nie szkliwionych spodach naczyń;
ślady po etykietkach na spodach. Czechy?, Śląsk?, nieokreślona manufaktura, 2 poł. XIX w.