Nr katalogowy: 513
Wazon dekoracyjny neobarokowy
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 56 cm;
Śląsk lub Niemcy, nieustalona manufaktura
przyścienny, spłaszczony, dwudzielny (montowany na metalowy trzpień); stopa z podstawą i szyjka z plastycznymi złoconymi rocaillami, wzdłuż spłaszczonych boków rozbudowane uchwyty rocaillowo -roślinne, krawędź szyjki z plastycznym liściastym złoconym brzegiem. W rezerwach na brzuścu dwa barwne bukiety kwiatowe; bukiet od frontu - w reliefowym
złoconym kartuszu (przetarte złocenia, ślady reperacji stopy przy linii montażu z brzuścem);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 56 cm; od spodu ryty znak przypominający literę S.
Śląsk lub Niemcy, nieustalona manufaktura, 2- 3 ćw. XIX w.