Nr katalogowy: 511
Wazka w oprawie srebrnej
porcelana miękka, farby naszkliwne, kobalt, złocenia,
srebro próby 1 z głową Minerwy; Francja, Sevres
cylindryczna, zaokrąglona u podstawy, z uchwytami w formie dwudzielnej liściastej woluty. Wokół brzuśca dekoracja z girlandą kwiatową z dwoma medalionami: z gałązką róż i chabrów, ujętymi w pasy złoceń obwódkami: zieloną i kobaltową
ze szlakiem złotych kropek; w dolnej części (pod oprawą srebrną) drobne gałązki kwiatowe. Koszyczek srebrny z motywem liściastych palmet na przemian z owalami; oprawa brzegu z motywem przewiązanych wstążką linii;
porcelana miękka, farby naszkliwne, kobalt, złocenia, srebro próby 1 z głową Minerwy; wys. 11,2 cm, średnica ok. 12,3 cm (z oprawą); sygn. naszkl.niebieskie podwójne L w ligaturze, z wpisanymi literami EE (data roczna), znak naszkl. złotem, przypominający kaligraficzne "l" (lub C?) - przetarty.
Francja, Sevres, porcelana: 1782?, oprawa srebrna: Paryż, po 1838
Forma naczynia do schładzania kieliszków, wprowadzona jeszcze w manufakturze w Vincennes znana od lat 50. XVIII stulecia (por. katalog wystawy w Grand Palais w 1977/78 roku "Porcelaines de Vincennes. Les Orignes de Sčvres", kat. 267-268, s. 103 i il.). Mimo nietypowej sygnatury naszkliwnej (rysunek ligatury L) i przetartego znaku malarza naczynie wydaje się oryginalne.