Nr katalogowy: 510
Zespół naczyń do kawy, model Bolero
dla 4 osób; porcelana, farby naszkliwne - druk,
złocenia; Polska, Ćmielów, l. 30. XX w.
dla 4 osób; składa się z dzbanka z pokrywką, dzbanuszka na mleko, cukiernicy z pokrywką i czterech filiżanek ze spodkami. Naczynia o neobarokowyh stylizowanych formach, puklowanych brzuścach, złoconych rocaillowych uchwytach, uszkach i krawędziach, dekorowane rzutem niebieskich kwiatów i różyczek;
porcelana, farby naszkliwne - druk, złocenia;
wymiary: dzbanek - wys. 23,5 cm; mlecznik wys. 9 cm; cukiernica wys. 11,3 cm; filiżanka - wys. 5,5 cm, średn. 9,5 cm; spodki - wys. 2 cm, średn. 15,8 cm;
sygn. drukiem zielonym: Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW, literami: AB, CD i cyframi 6435; wycisk: Ć w trójkącie, niżej:
ĆMIELÓW (na spodkach).
Polska, Ćmielów, model nr 520, l. 30. XX w.