Nr katalogowy: 509
Madonna z Dzieciątkiem
porcelana, farby podszkliwne, farby naszkliwne;
wys. 13,5 cm; Niemcy, Passau (Bawaria)
popiersie Madonny w błękitno-fiołkowej chuście, którą otula trzymane na prawym ręku dziecko. Z tyłu, przy krawędzi podstawy ryte pod szkliwem: F.SCHLESINGER;
porcelana, farby podszkliwne, farby naszkliwne; wys. 13,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. pastorał, wycisk: 11598.
Niemcy, Passau (Bawaria), fabryka porcelany i malarnia Dressel, Kister & Co., lata 30./40. XX w.
Grupę wykonano w małej wytwórni najpewniej wg dobrego modelu przejętego z Höchst lub Ludwigsburga.