ROMMER (XX w.)
Nr katalogowy: 405
Akt kobiecy
terakota bielona, wys. 32 cm;
sygn. na podstawie: Rommer
terakota bielona, wys. 32 cm;
sygn. na podstawie: Rommer
Terakotowa rzeźba ukazuje młodą, nagą kobietę przysiadłą
z krzyżującymi się nogami na skalnym postumencie, rozczesującą włosy
i przytrzymującą bryt wzdętej wiatrem tkaniny. Uproszczony, silnie
syntetyzujący modelunek jest typowy dla rzeźby 1. tercji XX w.