Aukcja: 13 października 2022 (czwartek), godz. 19.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie ofert:
Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl
Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl
Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)
Nr katalogowy349
Oczekiwanie, 1974
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PIWARSKI 1974;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Wojciech MATUSIK (ur. 1977)
Nr katalogowy352
Szczęście, 2022
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie: wmatusik.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 600 zł
Marta DUNAL (ur. 1989)
Nr katalogowy353
Glow, 2022
akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. p. d.: Marta Dunal;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
sygn. p. d.: Marta Dunal;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Serge VASILENDIUC (ur. 1972)
Nr katalogowy355
Monte Cicerale, Piazza Umberto I, 2008
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Tomasz KURAN (ur. 1971)
Nr katalogowy357
Spokój ogarnął Marię Magdalenę, gdy poznała kim jest Jezus, 2022
akryl, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. l. d.: T.KURAN;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. l. d.: T.KURAN;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Jan OLSZAK (1948-2001)
Nr katalogowy359
Dziewczyna z różami we włosach
olej, płótno; 76 x 54 cm;
opisany na krośnie malarskim: JAN OLSZAK " DZIEWCZYNA Z RÓŻAMI WE WŁOSACH".
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Janusz SKALSKI, XX / XXI w.
Nr katalogowy361
Pejzaż
olej, płótno; 70 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Janusz Skalski / ASP / Warszawa.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Mariusz DUDEK (ur. 1960)
Nr katalogowy363
Martwa natura, 1998
olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: Dudek;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Dudek;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Włodzimierz PUCHALSKI (1909-1979)
Nr katalogowy365
Pisklęta czajki, ok. 1948
fotografia, czarno-biała, papier fotograficzny; 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: [oznaczenie artysty];
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
1 000 zł
Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)
Nr katalogowy367
La premier pas
druk artystyczny, papier; 30 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / " 1 La premier pas" / W. SIUDMAK (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 200 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)
Nr katalogowy369
Bez tytułu
technika własna, papier; 48 x 34 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik,
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
sygn. p. d.: H. Płóciennik,
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
2 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Nr katalogowy371
Śmiała
technika mieszana (gwasz, kredka, flamaster, tusz, piórko) papier; 27 x 52 cm;
sygn. śr. d.: H. Płóciennik (ołówkiem), oraz przy lewej krawędzi: H. Płóciennik
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)
Nr katalogowy372
Miodowy miesiąc III A, 1981
autocynkografia, papier kremowy; 45 x 32 cm;
sygn. i opisana u dołu: „Miodowy miesiąc III A" 33/50 autocynkografia 1981. (AP) H. Płóciennik (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 400 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Nr katalogowy373
Charismatic Impulse
serigrafia (inkografia), papier; 39,5 x 58 cm (zadruk), 51 x 68 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: Olbiński (ołówkiem), l. d.: 206/350 (o
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 100 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Nr katalogowy375
Midsumer Marriage
serigrafia (inkografia), papier; 76 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński., nakład: l. d.: 108/350.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Edward DWURNIK (1943-2018)
Nr katalogowy376
PZU - zmieniamy na dobre, cykl: Warszawa, 2012
inkografia, papier; 60,6 x 48 cm;
sygn. p. d.: EDwurnik, nakład: 2533/2700;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Jacek SROKA (ur. 1957)
Nr katalogowy377
25 Berlin, 1990
tusz, piórko, tusz lawowany, collage, papier czerpany; 43 x 30 cm;
sygn. i opisany u dołu: 25 Berlin / WTOREK 20. 11. 1991 / SROKA 1990.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 200 zł
Otto AXER (1906-1983)
Nr katalogowy379
Zestaw 5 projektów dekoracji okolicznościowej
gwasz, ołówek, tusz, papier; 27 x 35 (wymiar każdego);
każda z prac sygn. p. d.: oaxer lub ox.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Jan PIEŃKOWSKI (1936-2022)
Nr katalogowy381
Bez tytułu
technika własna, papier; 60 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Pieńkowski;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Jan Pieńkowski;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Maciej Modzelewski (ur. 1938)
Nr katalogowy383
Życie, 1969
litografia, papier; 61 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: MODZELEWSKI 1969 (ołówkiem), l. d.: „ŻYCIE” LIT BARW. ODB. AUTORSKA (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Andrzej KALINA (ur. 1952)
Nr katalogowy385
Z cyklu: Mówię, więc jestem VI, 1989
mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta, monotypia), podmalowana, papier; 44 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakładem:
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)
Nr katalogowy387
Akty, 1990
ołówek, gwasz, kredka (technika własna), papier; 24 x 32 cm;
sygn. p. d.: TR (monogram w kole, ołówkiem);
estymacja: 600 - 800 zł
estymacja: 600 - 800 zł
Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)
Nr katalogowy389
Co jest grane?, 1987
gwasz, papier; 39 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Narzyński 87;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Bożena GRZYB-JARODZKA (ur. 1959) [Grupa Luxus]
Nr katalogowy391
Charlie, Mickey i Policjant, szablon: lata 80., wykonanie: 2017
spray, płyta; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. BG '2017;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
sygn. i dat. p. d. BG '2017;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Bożena GRZYB-JARODZKA (ur. 1959) [Grupa Luxus
Nr katalogowy392
Hans Kloss, szablon: lata 80., wykonanie: 2017
spray, płyta; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. BG '2017;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
sygn. i dat. p. d. BG '2017;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
1 500 zł
Jacek JANKOWSKI [PONTON] (ur. 1967) [Grupa Luxus]
Nr katalogowy393
Red culture
spray, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: poNton'86;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Krzysztof Maria LITWIN (1935-2000)
Nr katalogowy394
Para prac, lata 80. XX w.
1. Podwórko - tusz, papier; 23 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Litwin 85 r;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Andrzej BOROWSKI (ur. 1969)
Nr katalogowy395
Pejzaż, 1995
pastel, papier; 26,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Borowski / 95.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł