Nr katalogowy: 657
Kabaret na przyprawy
plater cechowany (cechy niewyraźnie odbite), szkło; 20 x 20 x 17 cm;
Anglia?, 2 ćw. XX w.
Anglia?, 2 ćw. XX w.
Na romboidalnej, gładkiej podstawce z zaokrąglonymi narożami, ujętej w półwałek, z czterema zagłębieniami na miseczki do przypraw i karafinek do octu i oliwy; pośrodku trzon zakończony pierścieniowym uchwytem, z zamocowanym u dołu płaskownikiem z wycięciami na korki. Miseczki i karafinki ze szkła bezbarwnego na planie koła; karafinki cylindryczne, z wąskimi szyjami dekorowanymi szlifem soczewkowym, z korkami owoidalnymi.