08 września 2022

Aukcja: 08 września 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Marek CZEREMAŃSKI (ur. 1953)

349
Widma, 2019 sitodruk, olej, akryl, płótno; 100 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: M. Czeremański, A/D / Emce2 2019 / "Widma".
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Mariusz CICHOŃ (ur. 1961)

350
Szamanka II, 2021 olej, płyta; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cichoń / 21;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Sebastian SMAROWSKI (ur. 1976)

351
Akt przy lustrze olej, płótno; 39 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Smarowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

352
Cameleon olej, płótno; 45 x 35 cm;
sygn. p. d.: Smarowski.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Janusz HANKOWSKI (ur. 1933)

353
Pejzaż łemkowski technika mieszana, olej, płótno; 90 x 110 cm;
na odwrocie nalepka: Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu z autorem, tytułem, wymiarami techniką wykonania (wypełni
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Janusz HANKOWSKI (ur. 1933)

354
Scena rodzajowa technika mieszana, olej, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. p. g.: J. Hankowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marek WAWRO (ur. 1953)

355
Terra - Błękitny Stół, 1996 akryl, płótno; 91 x 121 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Terra - Błękitny Stół / Marek Wawro / MW' 96.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

356
Dom na wzgórzu olej, płótno; 55 x 66 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: "Wojewódzkich Targów Plastyki" w Katowicach 1973 r.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

357
Kościół w Stomio, 2015 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Arkadiusz RUCHOMSKI (ur. 1978)

358
Pejzaż z polami, 1997-2000 akryl, płótno; 100 x 130 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: A.Ruchomski.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

359
Pejzaż, 1997-2000 akryl, płótno; 110 x 85 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: A.Ruchomski.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XX w.

360
Café, 1969 olej, płótno; 79 x 91 cm;
na odwrocie: Dla Liliany od Haliny / Felix / 1.X.69.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Roman PROKULEWICZ (ur. 1929)

361
Chrystus technika mieszana, papier; 43 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Prokulewicz.
estymacja: 3 600 - 4 500 zł

Antoni GRABARZ (1904-1965)

362
Rozmowa, 1957 olej, płyta; 68 x 72,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A Grabarz / 57.
estymacja: 3 600 - 4 500 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

363
Przegrany gość, 1996 olej, akryl, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. PAŁUCHA 96.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Barbara FRANKIEWICZ (ur. 1959)

364
Z cyklu: Miasta Wodne, 2000 olej, płótno; 27,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: B Frankiewicz 2000;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kazimierz OSTROWSKI (1917-1999)

365
Kompozycja w owalu tempera, wosk, papier; 70 x 100 cm;
sygn. i opisany p. d.: Kazimierz Ostrowski / 'Kompozycja w owalu' / TEMPERA+WOSK / 70/100;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Józef HAŁAS (1927-2015)

366
Bez tytułu, 2000 gwasz, papier; 70 x 49 cm;
na odwrocie poświadczenie autentyczności podpisane przez córkę artysty, Katarzyny Hałas.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

367
Martwa natura z bykiem i paletą serigrafia, papier; 43 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i nr serii u dołu: "Collection Marina Picasso" / "455/500" (ołówkiem, odręcznie
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

368
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

369
Bez tytułu serigrafia barwna, papier; 46 x 37 cm (wymiar kompozycji), 51 x 42,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem); nr odbitki l. d.:
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

370
Bez tytułu serigrafia, papier; 52,5 x 41,5 cm (wymiar kompozycji), 59 x 49 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 195/3
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

371
Bez tytułu serigrafia, papier; 56 x 46,5 cm (wymiar kompozycji), 58,5 x 48,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 120
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

372
Bez tytułu serigrafia barwna, papier; 61 x 41,5 cm (wymiar kompozycji), 69 x 49 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
w kompozycji: Vasarely (druk);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Henryk OŻÓG (ur. 1956)

373
The Sofa I, 1995 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 68 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Henryk Ożóg 1995 (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Henryk OŻÓG (ur. 1956)

374
16 YEARS LATER, 1998 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 68 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Henryk Ożóg 1998 (ołówkiem); tytuł l. d.: 16 YEARS LATER (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

375
Idylla druk artystyczny, papier; 30 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / "Idylla" / W. SIUDMAK (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

376
Énergie jonaut avec un électron druk artystyczny, papier; 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / "Énergie jonaut avec un électron" / W. SIUDMAK (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

377
D' âme cristal druk artystyczny, papier; 18 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / "D' âme cristal" / W. SIUDMAK (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

378
Vanite druk artystyczny, papier; 24,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / "Vanite" / W. SIUDMAK (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

379
PZU zmieniamy się na dobre, z cyklu: Warszawa inkografia, papier; 51,3 x 40 cm (zadruk), 60,5 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: EDwurnik (ołówkiem), nakład l. d.: 2685/2700 (ołówkiem);
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

380
040704.7, 2004 pastel, ołówek, papier; 21 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 040704.7 / A. Nowacki 2004 (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

381
Kompozycja, 1972 pastel, papier; 69 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: E Gerlach / 1972.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

382
Plac de la Concorde, 1955 litografia, papier; 45,5 x 60 cm (zadruk), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Halicka 1955 (ołówkiem); nakład: 92/220 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wiesław FUSEK (1912-2011)

383
Pejzaż, 1981 akwarela, papier; 36 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wiesław Fusek 1981.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Antoine CORREIA (ur. 1972)

384
Zestaw 10 rysunków, 2022 technika mieszana (ołówek, tusz, pastele, stemple), papier; 33 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Correia 22.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Monika DROŻYŃSKA (ur. 1979)

385
I don't know, 2022 haft, tkanina; 14 x 28 cm;
sygn. i dat. l. d.: MONIKA DROŻYŃSKA 2022 (haftowane).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Konrad ZIÓŁKOWSKI (ur. 1981)

501
FLOSIG II, 2022 brąz, marmur, granit; 45 x 20 x 20 cm;
sygn. i opisany na podstawie: FLOSIG II / 2/5 / Konrad / Ziółkowski / 2022.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

502
Długowłosa drewno, farba; wys. 64 cm; podstawa 16 x 16 cm;
sygn. na dole: MS (monogram wiązany, ryte).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

503
Abstrakcja drewno, farba; wys. 76 cm; podstawa 19 x 16 cm;
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

504
Sowa brąz patynowany, 40 x 22 x 10 cm;
sygn.: BCHROMY.
estymacja: 5 800 - 6 500 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

505
Don Kichot, POWTÓRZENIE A 104 brąz patynowany, wys. 31 x 9 x 7 cm;
sygn. na podstawie: „Sętowski”
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

506
Skrzypek brąz, podstawa kamienna; 20 x 8 x 8 cm;
sygn. na prawym skrzydle: Sętowski.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

507
Testa Addormentata - zawieszka metal srebrzony; 4,5 x 2,8 x 2 cm;
we wnętrzu: Mitoraj oraz Amnesty International.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jerzy POPIELAK (1938-2016)

508
Odpoczynek, 1986 rzeźba w drewnie; wys. 45 cm;
sygn. na spodzie: 19JP86.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

509
Postacie, lata 70. XX w. drewno czernione; wys. 101 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stefan BOGUSZYŃSKI (1916-1996)

510
Pasterz z owcami, 1971 rzeźba w drewnie; wys. 26,5 cm;
sygn. na spodzie: St. Boguszyński Kcynia / 1971.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

511
Wazon szkło warstwowe barwione w masie i bezbarwne, przeźroczyste, strukturalne i zmatowione; wys. 23 cm;
Czechy (?), 2. tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł