07 września 2022

Aukcja: 7 września 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Malarz nieokreślony, XX w.

49
W porcie olej, płyta;
34 x 46 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

HYTTING (?), XX w.

50
Kutry w porcie olej, płótno; 98 x 144 cm;
sygn. p. d.: Hytting (? słabo czytelnie).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Hugo VOGEL (1855-1934)

51
W zatoce, 1900 olej, deska; 25 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Vogel / 1900
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

52
Klif w Orłowie, 1923 olej, sklejka; 23 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Mrożewski / Gdynia 23
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

53
Wzburzone morze olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: F.K. Wygrzywalski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Miłosz KOTARBIŃSKI (1854-1944)

54
Pejzaż nadrzeczny, 1901 olej, płótno naklejone na tekturę; 44,5 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Kotarbiński / 1901
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

55
Rybak akwarela, papier; 25 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

56
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Hans THOMA (1839-1924)

57
Letnie popołudnie olej, deska; 33 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: HTHOMA
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Alojzy Roman KAWECKI (1868-1938)

58
Wiosna olej, płótno; 32 x 44 cm;
sygn. l. d.: A.R. Kawecki
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Marie Wilhelmine STARKE (1860-1912)

59
Górska wędrówka akwarela, papier; 34 x 50,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka z autorskim opisem i dedykacją
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Henryk WEYSSENHOFF (1858-1922)

60
Pejzaż akwarela, papier; 35,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Weyssenhoff
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

61
Pejzaż z rzeką, 1909 olej, płótno; 36 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: TN (monogram wiązany, czerwienią);
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Bolesław BARBACKI (1891-1941)

62
Portret mężczyzny w kapeluszu - Autoportret ?, ok. 1920 olej, płótno; 39 x 30 cm;
sygn. p. d.: ... (nieczytelna).
estymacja: 4 900 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

63
Portret poety Jerzego Hordyńskiego (1919-1998), 1944? olej, tektura; 65,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Z. Ł... / 1944 X (? sygn. nieczytelna).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

64
Akt stojącej modelki, 1935 olej, płótno; 78 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1935
estymacja: 21 000 - 24 000 zł

Leon KAPLIŃSKI (1826-1873)

65
Dziewczyna olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 19,5 cm;
sygn. z prawej po środku: LK (monogram).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

66
Portret dziewczyny olej, tektura; 13 x 10 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: … (? słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leopold PILICHOWSKI (1869-1933)

67
Portret kobiety z perłami olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. g.: L. Pilichowski
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

68
Portret damy, 1912 olej, płótno; 81 x 62 cm;
sygn. l. d.: Heimroth Paryż 1912
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

69
Portret kobiety olej, tektura;
49 x 48,5 cm.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Feliks JASIŃSKI (1862-1901)

70
Portret kobiety olej, płótno; 59.5 x 48 cm;
sygn. p. d.: Feliks Jasiński
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

71
Ruiny w Rzymie, 1913? olej, tektura; 26 x 36 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA / ROMA ... 1913 (? część napisu i daty zatarta)
estymacja: 23 000 - 26 000 zł

Włodzimierz BOROWCZYK (1945-2021)

72
Pejzaż miejski, 1986 olej, płótno; 60,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: BOROWCZYK. 86
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Clément E. MERE (1861-1940)

73
Motyw miejski, 1909 olej, tektura; 65,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. Mere / 1909
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jakub PFEFFENBERG (1900 - ok. 1943)

74
Pejzaż z domami, 1928 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

75
Podwórko w Lanckoronie, 1979 olej, płótno; 54 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

76
Słoneczniki, 1904 olej, tektura; 13 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Józef MULARCZYK (1916-?)

77
Pejzaż wiosenny - Słoneczniki olej, sklejka; 62 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

78
W ogrodzie olej, tektura; 48 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka oprawy obrazów
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Enrique SERRA (1859-1918)

79
Widok na ogród olej, płótno; 96 x 75 cm;
sygn. i opisany l. d.: ENRIQVE SERRA / ROMA
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Walerij IWANOWICZ JAKOBI (1843-1902)

80
Pejzaż z Południa akwarela, papier, 26 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

81
Pejzaż z wiejską chatą, ok. 1910 olej, płótno dublowane; 80,5 x 118 cm;
u dołu z lewej słabo widoczna sygnatura
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

82
Pejzaż z drogą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

83
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jacques MARKIEL (1911-2008)

84
Stogi siana, 1950 olej, płótno; 39 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Markiel/ 50
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

85
Mendle w polu, ok. 1906 olej, tektura; 25 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 4 400 - 5 200 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Angelika KAUFFMANN (1741-1807) - według

86
Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Artystka wykonała kilka wersji tego obrazu nieznacznie się różniące.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

87
Wiolonczelistka (Cellospeelster) wg Antoona van Dycka
olej, płótno; 116 x 100 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

88
Symeon w świątyni [Ofiarowanie Dzieciątka Jezus w świątyni] według: Rembrandt Harmenszoon van Rijn (1606-1669)
olej, deska; 22 x 16 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

89
Lekcja muzyki - czytanie nut olej, deska;
20,5 x 17 cm;
na odwrocie fragmenty nalepki
z numerem inwentarzowym.

estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Carl WUTTKE (1849-1927)

90
Kobieta z koszem, 1881 olej, tektura naklejona na sklejkę; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: C. Wuttke
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Heinrich WEBER (1843-1913)

91
W kuchni, 1888 olej, deska; 45 x 38 cm;
sygn. i dat. przy górnej krawędzi, po środku: Hein. Weber 1888
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Emanuel Edmund HERNCISZ (1858-1885)

92
Indagacyja u wójta, 1881? olej, tektura; 28,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: EH / 81 (? - data słabo czytelna)
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

93
Św. Marek Ewangelista olej, płótno dublowane;
84 x 63 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

94
Święta Rodzina olej, płótno naklejone na tekturę;
71 x 55 cm.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

95
Procesja Milenijna w Gnieźnie, 1966 drzeworyt odbity maszynowo, papier; 28 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
l. g. na klocku monogram artysty
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

96
Millennium of Poland's Christianity 966-1966. Twelve Woodengravings by Stefan Mrozewski. Text by Helena Sworakowska, San Francisco: Poland's Millennium Observance Commitee of Northern California, 1966.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł