Aukcja: 7 września 2022 (środa), godz. 18.00
Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00
Kontakt w sprawie ofert:
Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl
Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl
Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy49
W porcie
olej, płyta;
34 x 46 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
34 x 46 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Hugo VOGEL (1855-1934)
Nr katalogowy51
W zatoce, 1900
olej, deska; 25 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Vogel / 1900
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
1 800 zł
Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)
Nr katalogowy53
Wzburzone morze
olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: F.K. Wygrzywalski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 800 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Nr katalogowy55
Rybak
akwarela, papier; 25 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)
Nr katalogowy56
Pejzaż z drzewami
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
10 000 zł
Hans THOMA (1839-1924)
Nr katalogowy57
Letnie popołudnie
olej, deska; 33 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: HTHOMA
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: HTHOMA
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Marie Wilhelmine STARKE (1860-1912)
Nr katalogowy59
Górska wędrówka
akwarela, papier; 34 x 50,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepka z autorskim opisem i dedykacją
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Bolesław BARBACKI (1891-1941)
Nr katalogowy62
Portret mężczyzny w kapeluszu - Autoportret ?, ok. 1920
olej, płótno; 39 x 30 cm;
sygn. p. d.: ... (nieczytelna).
estymacja: 4 900 - 5 500 zł
estymacja: 4 900 - 5 500 zł
14 000 zł
Leon KAPLIŃSKI (1826-1873)
Nr katalogowy65
Dziewczyna
olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 19,5 cm;
sygn. z prawej po środku: LK (monogram).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 500 zł
Leopold PILICHOWSKI (1869-1933)
Nr katalogowy67
Portret kobiety z perłami
olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. g.: L. Pilichowski
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. g.: L. Pilichowski
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy69
Portret kobiety
olej, tektura;
49 x 48,5 cm.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
49 x 48,5 cm.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
2 500 zł
Włodzimierz BOROWCZYK (1945-2021)
Nr katalogowy72
Pejzaż miejski, 1986
olej, płótno; 60,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: BOROWCZYK. 86
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Jakub PFEFFENBERG (1900 - ok. 1943)
Nr katalogowy74
Pejzaż z domami, 1928
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
2 000 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Nr katalogowy75
Podwórko w Lanckoronie, 1979
olej, płótno; 54 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
7 500 zł
Józef MULARCZYK (1916-?)
Nr katalogowy77
Pejzaż wiosenny - Słoneczniki
olej, sklejka; 62 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Enrique SERRA (1859-1918)
Nr katalogowy79
Widok na ogród
olej, płótno; 96 x 75 cm;
sygn. i opisany l. d.: ENRIQVE SERRA / ROMA
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Nr katalogowy81
Pejzaż z wiejską chatą, ok. 1910
olej, płótno dublowane; 80,5 x 118 cm;
u dołu z lewej słabo widoczna sygnatura
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Nr katalogowy82
Pejzaż z drogą
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
2 500 zł
Jacques MARKIEL (1911-2008)
Nr katalogowy84
Stogi siana, 1950
olej, płótno; 39 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Markiel/ 50
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Nr katalogowy85
Mendle w polu, ok. 1906
olej, tektura; 25 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 4 400 - 5 200 zł
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 4 400 - 5 200 zł
4 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX/XX w.
Nr katalogowy87
Wiolonczelistka (Cellospeelster)
wg Antoona van Dycka
olej, płótno; 116 x 100 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
olej, płótno; 116 x 100 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
12 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy88
Symeon w świątyni [Ofiarowanie Dzieciątka Jezus w świątyni]
według: Rembrandt Harmenszoon van Rijn (1606-1669)
olej, deska; 22 x 16 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
olej, deska; 22 x 16 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
4 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Nr katalogowy89
Lekcja muzyki - czytanie nut
olej, deska;
20,5 x 17 cm;
na odwrocie fragmenty nalepki
z numerem inwentarzowym.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
20,5 x 17 cm;
na odwrocie fragmenty nalepki
z numerem inwentarzowym.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Carl WUTTKE (1849-1927)
Nr katalogowy90
Kobieta z koszem, 1881
olej, tektura naklejona na sklejkę; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: C. Wuttke
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: C. Wuttke
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.
Nr katalogowy93
Św. Marek Ewangelista
olej, płótno dublowane;
84 x 63 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
84 x 63 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 000 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Nr katalogowy95
Procesja Milenijna w Gnieźnie, 1966
drzeworyt odbity maszynowo, papier; 28 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
l. g. na klocku monogram artysty
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł