22 września 2021

Ponad 380 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

22 września 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

16.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
17.09 (piątek): 11:00 - 19:00
20.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
21.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
22.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

628
Wazonik z malowanymi kwiatami szkło dwuwarstwowe (mleczne, zielone), farby naszkliwne emaliowa, złocenie; 14,5 x 10 x 10 cm;
Śląsk, 1 ćw. XX w.

629
Puchar z nakrywą szkło bezbarwne, powlekane kobaltem; 33 x 13 x 13 cm;
Śląsk, koniec XIX, pocz. XX w.

Złotnik J. C. K.

701
Paterka srebro pr. 3; 5 x 15 x 15 cm; waga 261 g;
Polska, pocz. XX w.

702
Środek stołu w etui-widelec, nóż srebro (uchwyty), metal (ostrza); widelec z podpórką (rozchwianą): dług. 27,5; nóż: dług. 32 cm;
pocz. XX w.

703
Paterka-amfora srebro?; 12 x 21 x 13,7 cm; waga 322 g;
cechy na boku stopy oraz przy jednym z uchwytów niedobite;

704
Zestaw trzech sztućców srebro cechowane pr. 875 (uchwyty), ostrza złocone; dług. od 19,7 do 17 cm;
trzonki srebrne, wypełnione kalafonią.

705
Zestaw sztućców środka stołu w składzie:
- szczypce do cukru z grawerowanym ornamentem: srebro pr. 84; dług. 12,5 cm; waga 20 g

706
Taca z dwoma uchwytami plater na miedzi, drewno, plusz; 6,5 x 72,5 x 48 cm;
ślady naprawy drewna, metalu, tkanina zabezpieczająca spód w bardzo złym stanie;

707
Zestaw 3 półmisków owalnych półmisek WISKERMANN: plater; 2,5 x 45 x 29 cm; sygn. na spodzie; półmisek NORBLIN: biały metal; 3 x 47 x 29,5 cm, sygn. na spodzie;

AVON-WM Rogers

708
Taca z dwoma uchwytami plater; 3 x 53 x 33,5 cm;
sygn. na spodzie: AVON / WM Rogers;

E.P.N.S.

709
Koszyk z ażurowym kołnierzem plater; 35 x 22 x 18,5 cm;
na spodzie oznaczenia: E. P. N. S. / BENEDICT / CANADA / PROCTOR / 1897;

710
Serwetnik w kształcie krzaczka poziomek oraz paterka serwetnik: alpacca; 7,5 x 9,5 x 2,2 cm; sygn. na spodzie: ORIGINAL WELLNER / Alpacca schwervesilbert;
- taca: plater na mosiądzu; 2 x 31,5 x 24,5 cm;

711
Solniczka i pieprzniczka metal srebrzony, szklany wkład; 8,5 x 4,5 x 4,5 cm;
Anglia?, 1 poł. XX w

FRAGET

712
Dwie patery na ciasto - mniejsza patera: plater na mosiądzu; 9,5 x 21 x 21 cm; sygn. na spodzie: FRAGET / N / PLAQUE;
- większa patera: biały metal; 14 x 30 x 30 cm;

713
Dwie tacy - taca z giloszowaniem: plater; 3 x 39 x 24 cm; sygn. na spodzie: M. o SPIRO / GALW. / WARSZAWA;
- taca z wielolistnym kołnierzem: plater na mosiądzu;

714
Dwa półmiski owalne -mniejszy półmisek: plater; 2,5 x 32 x 22 cm; sygn. na kołnierzu: GEBR. HEPP 90; na odwrocie kołnierza: NAWAG;
- większy półmisek: plater; 2,5 x 37,5 x 24 cm;

NORBLIN

715
Teryna z pokrywą plater na mosiądzu; 9 x 24 x 16 cm;
sygn. na spodzie: NORBLIN i Ska / GALW / WARSZAWA;

716
12 szt. spodeczków pod kieliszki plater; wys. 10 cm, śr. 7 cm;
12 szt. spodeczków, koszyczek.

717
5 szt. spodeczków pod kieliszki plater; wys. 9 cm, śr. 9 cm;
5 szt. spodeczków, koszyczek

801
Para obrazków żakardowych - Wygnanie z Raju
sygn. l. d. inicjał wiązany: NF; p. d.: D'APRES P.A.COT

Janusz HANKOWSKI (ur.1933)

802
Noc wełna, len, stylon; 70 x 110 cm;
sygn. i opisany na naszywce autorskiej na odwrocie.

Lieble

803
Echnaton i Nefertiti - czyli przemiła pamiątka z Egiptu tempera, papirus, farba złota; 33 x44 cm;
sygn. l. d.: Lieble;

804
Lampa podłogowa drewno, ratan; wysokość-115 cm, średnica abażuru: 30 cm;
lata 60. XX wieku.

805
Lampa ze stolikiem drewno, okleina orzechowa; 175 x 50 x 50 cm;
okres międzywojenny.

806
Lampa gabinetowa eklektyczna mosiądz patynowany, szkło, metal, marmur; wys. 46 cm;
Trzon w formie kolumny wspartej na czworobocznej podstawie z porządkiem korynckim

807
Lampa stojąca podłogowa eklektyczna Na trójkątnej, kamiennej plincie; podstawa trójkątna z liśćmi akantu; trzon kolumnowy, z trzech segmentów: dolny i górny cylindryczny obity pluszem

Autor nieokreślony

808
Portret damy w manierze malarstwa Thomasa Gainsborough - miniatura podmalowana fotografia, 8,2 x 6,2 cm (owal) w świetle oprawy;

Autor nieokreślony, XIX W.

809
Mężczyzna z białym fularem - miniatura gwasz, kość;
6,8 x 5,3 cm (owal).

810
Chodniczek zielony wełna na bawełnie; 173 x 64 cm;
Pakistan;

811
Chodnik zielony wełna na bawełnie; 172 x 63 cm;
Pakistan;

812
Chodnik zielony wełna na bawełnie; 170 x 64 cm;
Pakistan;

813
Dywan wełna na wełnie; 126 x 77 cm;
wytarte frędzle poza tym stan dobry.

814
Dywan wełna na wełnie; 208 x 129 cm;
ślady użytkowania, ślady napraw.

815
Dywan wełna na bawełnie; 349 x 265 cm;
ślady użytkowania, wytarta frędzla.

816
Dywan wełna na bawełnie; 300 x 183 cm;
mocne ślady użytkowania, dywan mocno wyblaknięty.

817
Dywan wełna na wełnie; 251 x 180 cm;
ślady użytkowania, stan dobry.

818
Dywan wełna na wełnie; 215 x 173 cm;
ślady użytkowania, kolor wyblaknięty.

819
Dywan wełna na bawełnie; 198 x 144 cm;
kolor wyblaknięty;

820
Dywan wełna na wełnie; 210 x 140 cm;

821
Dywan wełna na bawełnie; 172 x 127 cm;
ślady użytkowania, ubytki frędzli, poza tym stan dobry.

822
Dywan wełna na wełnie; 150 x 101 cm;
ślady napraw, otarte frędzle, mocne ślady użytkowania.

823
Dywanik wełna na bawełnie; 126 x 108;
mocne ślady użytkowania, ślady napraw.

824
Kwadratowy dywanik wełna na wełnie; 91 x 86 cm;

825
Rama drewno, gipsatura, farba; 79 x 65 cm, światło: 63 x 49 cm;
XX w.

826
Żyrandol ośmioświecowy mosiądz patynowany; 82 x 79 x 79 cm;
zelektryfikowany.

827
Żyrandol ośmioświecowy mosiądz patynowany; 98 x 87 x 87 cm;
zelektryfikowany;

828
Żyrandol ośmioświecowy mosiądz patynowany; 70 x 64 x 64 cm;
zelektryfikowany.

829
Żyrandol sześcioświecowy z orłem dwugłowym mosiądz patynowany; 76 x 79 x 79 cm;
zelektryfikowany.