Nr katalogowy: 817
Serwantka w stylu rokokowym
Konstrukcja - dębina; fornir - orzech;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
dwuczęściowa, prosta na bokach, falista od frontu, z jednoskrzydłowa
nastawą, z dwoma szufladkami u dołu oraz dwuszufladową podstawą,
wspartą na czterech kabriolowych nóżkach, zakończonych stopką
w formie maczugi. Zwieńczona rozerwanym, wolutowym naczółkiem
z kroksztynkiem po środku. Całość fornirowana, dekorowana
mosiężnymi okuciami rocailles'owymi. Ramiak skrzydła drzwi i lica
szuflad ujęte obramieniami. Skrzydło drzwi z owalną przeszkloną
rezerwą. We wnętrzu dwie półki.
Konstrukcja - dębina; fornir - orzech; 210 x 78 x ok. 53 cm
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w. (po rekonstrukcji w XX w.)
Mebel w formie nawiązujący do sprzętów rokokowych z poł. XVIII wieku,
elementy zestawione jednakże już w nowoczesny XIX- wieczny
dostosowany do innych potrzeb.