Nr katalogowy: 815
Komoda w stylu Ludwika Filipa
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 88,5 x 91 x 47 cm
Europa Środkowa, Polska ?, ok. 1850
o prostych bokach, zaokrąglona na frontowych narożach i wypukłych licach szuflad; trójszufladowa, z dwustopniowym blatem, wsparta na czterech nóżkach,
przednich toczonych, tylnych graniastych. Całość fornirowana wzorzystą okleiną.
Niewielka komoda do przechowywania bielizny i innych drobiazgów, o prostym kształcie, zaakcentowanym trójdzielnym frontem. Posiadająca cechy mebla w stylu
przejściowym między biedermeierem, a Ludwikiem Filipem.