Nr katalogowy: 811
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowym
Konstrukcja - dębina, sosna; fornir - palisander, brzoza;
Europa Zachodnia, Francja, 1 poł. XX w.
z blatem zbliżonym do prostokąta, falistym w zarysie, z szufladą w oskrzynieniu, fornirowany, intarsjowany w motywy floralne, dekorowany mosiężnymi okuciami, wsparty na czterech graniastych, kabriolowych nogach. Obrzeże blatu ujęte mosiężną, profilowaną listwą. Blat i oskrzynienie z obramieniem ujętym żyłkami, z liśćmi oraz kwiatami w narożach blatu i po środku oskrzynienia oraz kompozycją kwiatową po środku.
Konstrukcja - dębina, sosna; fornir - palisander, brzoza; 74,2 x 96,7 x 59,5 cm; Europa Zachodnia, Francja, 1 poł. XX w.
Mebel nawiązujący do wzorów rokokowych z poł. XVIII wieku zarówno w formie, jak i dekoracji. Współcześnie wykonywany, co widać szczególnie w doskonałych
wymiarach i stojącej na dobrym poziomie intarsji.