Nr katalogowy: 802
Szafka pomocnicza w stylu art deco
Konstrukcja - sosna, sklejka; fornir -
orzech barwiony na mahoń;
90,8 x 74,3 x 40 cm; Polska, Łódź, 1934.
ażurowa, z dwuskrzydłowa szafką i trzema półkami, dwoma krótkimi na jednym z boków szafki,
dolna półka długa, wsparta na dwóch graniakach oraz płozie. Całość fornirowana wzorzystą
okleiną, politurowana. Na spodzie blatu wewnątrz szafki wpis ołówkowy wykonawcy: wykonał
Czernionka (?) / Łódę Pomorska 150 / dnia 5 maja 1934;
orzech barwiony na mahoń; 90,8 x 74,3 x 40 cm; Polska, Łódź, 1934.
Asymetryczny mebel pomocniczy, dekoracyjny w formie, w spiem ołówkowym wykonawcy
potwierdzającym datowanie.