Nr katalogowy: 728
Para konsol neorokokowych
Europa Środkowo-wschodnia;
4 ćw. XIX w.
falistych na obrzeżu, wspartych na wydłużonej tralce, umieszczonej na schodkowej, falistej platformie, opartej na czterech spłaszczonych kulach, fornirowane, bogato dekorowane mosiężnymi okuciami z rocailles'i i instrumentów muzycznych. Blat wyklejony wzorzystą okleiną, ujęty na obrzeżu mosiężnymi listwami.
Poniżej środka tralka rozszerzona w formie wazy, z mosiężnym stylizowanym uchwytem i okuciem na brzuścu. Platforma wielostopniowa: pozłacana, malowana na czarno, dekorowana okuciami: stylizowanym sznurkiem i bukiecikiem kwiatów.
Konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - orzech; okucia - mosiądz; 90 x 73,6 x 30 cm
Europa Środkowo-wschodnia; 4 ćw. XIX w.
Sprzęty pomocnicze, zachowane w oryginalnym stanie, dekoracyjne.