Nr katalogowy: 725
Żyrandol 3-ramienny, elektryczny
metal brązowiony, złocony; szkło;
wys. ca 60 cm, szer. ca 50 cm;
Polska? 1 tercja XX w.
w formie plastycznej wiązanki róż z metalu powleczonego złota farbą; trzy gałązki odchylone
łukowato na zewnątrz - stanowią ramiona żyrandola, zakończone oprawkami na żarówki, z osłona
w postaci kielichowatych kloszy z mlecznego szkła, z barwionymi na różowo koniuszkami płatków; trzon
świecznika z długiej, prostej rurki, zwieńczonej kutą w metalu ażurową kokardą;
metal brązowiony, złocony; szkło; wys. ca 60 cm, szer. ca 50 cm;
Polska? 1 tercja XX w.