Nr katalogowy: 616
Patera
srebro pr. 84 (cecha importowa
Odeskiego Urzędu Probierczego);
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
dwukondygnacyjna wsparta na czterech wolutowych nóżkach i kolistej
stopie dekorowanej wolutami akantowymi i kratką, przechodzącej w
trzon zdobiony pośrodku trzema uskrzydlonymi hermami kobiecymi,
zakończony owalnym uchwytem z maszkaronami; trzon przedzielony
dwoma talerzami ze szkła kobaltowego ze złoconym ornamentem o
motywach roślinno-geometrycznych;
srebro pr. 84 (cecha importowa Odeskiego Urzędu Probierczego);
wys. 46,5 cm, średnica dużego talerza 28 cm
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.