Nr katalogowy: 604
Cukiernica skrzynkowa
plater wewnątrz złocony; wys. 10,5 cm, szer. 14,5 cm
Warszawa, Norblin & Co, k. XIX w.
wsparta na czterech ażurowych nóżkach zdobionych akantem i stylizowanymi palmetkami; na bokach
prostokątne płyciny wypełnione trawionym ornamentem roślinnym, nakrywka na zawiasie z analogiczną
dekoracją ze ślepym kartuszem pośrodku, obwiedzioną pasem o motywach geometrycznych;