Nr katalogowy: 601
Komplet sztućców na 12 osób
w kasecie;
Niemcy, Solingen ?, ok. poł. XX w.
w kasecie;
składajacy się z łyżek, widelców i noży do obiadu (dł. 22 cm, 21,4 cm,
24,5 cm), widelców i noży do przystawek (dł. 18,5 cm, 21,5 cm) łyżeczek
do herbaty (dł. 15 cm) oraz widelczyków do ciasta (dł. 15,7 cm) o
trzonkach rozszerzających się i zakończonych półkoliście, obwiedzionych
delikatnym ornamentem reliefowym ze stylizowanych liści akantu,
umieszczony w etui zamykanym na zameczki (jeden uszkodzony)
oklejonym zielonym, fakturowanym papierem, wyłożonym wewnątrz
materiałem w kolorze écru i szarym;
plater z określeniem grubości warstwy srebra (SILBER 100), stal
nierdzewna (SOLINGEN ROSTFREI)