Serwis obiadowy (zestaw), model Sansouci
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
lata 20./30. XX w.
z dekoracją kwiatową;
przeznaczony dla 12 osób; składa się z 38 szt.: 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, owalnej wazy do zupy
z pokrywą, dwu waz owalnych mniejszych z pokrywami, sosjerki z talerzową podstawą, 4 misek-salaterek
o 4-bocznym kołnierzu (w dwu wielkościach), 2 półmisków płaskich 6-kątnych, podłużnych, 2 półmisków okragłych
i 2 półmiseczków łódkowatych. Naczynia z reliefem z treliarzem i gałazkami oraz rocaillowymi rezerwami,
z barwną dekoracją kompozycjami kwiatowymi w rezerwach i drobnymi rzutami kwiatowymi. Pęknięty jeden półmiseczek łódkowaty, muszlowy odprysk przy podstawie jednej wazki, lekkie przetarcia złoceń.
porcelana, druk barwny, złocenia; wymiary: talerze głębokie wys. 4,5 cm, średn. 25 cm; talerze płytkie wys. 3 cm,
średn. 25,2 cm; waza większa wys. 18,5 cm, dł. 34,5 cm, szer. ok. 25 cm; wazy mniejsze wys. 14,5 cm, dł. 29 cm,
szer. 20 cm; sosjerka wys. 9,5 cm, dł. 25 cm, szer. 16 cm; miski-salaterki: 1) wys. 5,7 cm, 24 x 24 cm (2 szt.); 2)
wys. 6,7 cm, 28 x 28 cm; półmiski płaskie 6-boczne wys. 3,5 cm, dł. 32,5 cm, szer. 20,5 cm (2 szt.); półmiski
okragłe wys. 5,2 cm, średn. 33 cm; półmiseczki łódkowate wys. 4 cm, dł. 25,5 cm, szer. 15,5 cm (2 szt.);
sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ SELB · BAVARIA/ SANSSOUCI/ - -, lub: Rosenthal/ korona/ SELB ·
BAVARIA/ SANSSOUCI/ -;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, lata 20./30. XX w.