Nr katalogowy: 514
Komplet do kawy model Sansouci
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
lata 30./40. XX w.
z dekoracją kwiatową;
przeznaczony dla 6 osób; składa się z 15 sztuk: dzbanka do
kawy z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, dzbanuszka na
mleko i 6 półkulistych filiżanek ze spodkami. Naczynia
kremowe, z reliefem z treliarzem i gałazkami oraz
rocaillowymi rezerwami, z barwną dekoracją kompozycjami
kwiatowymi w rezerwach i drobnymi rzutami kwiatowymi.
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny,
złocenia; wymiary: dzbanek wys. 15,5 cm; cukiernica wys.
13,5 cm, dług. 18,5 cm, szer. 17 cm; mlecznik wys. 10 cm;
filiżanki wys. 4,5 cm, średn. 8,5 cm; spodki wys. 1,8 cm,
średn. 14 cm; sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/
korona/ SELB · BAVARIA/ SANSSOUCI, na cukiernicy
dodatkowo: Echt/ Elfenbein; spodki: Rosenthal/ korona/
SELB · GERMANY/ SANSSOUCI
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, lata 30./40. XX w.