Nr katalogowy: 513
Czarka z dekoracją kwiatową
Szwajcaria, Nyon, pocz. XIX w.
półkulista, wielobocznie puklowana, ze szlakiem reliefu z motywem kwiatów, muszli i plecionki koszykowej przy brzegu. Wokół czaszy trzy większe i trzy małe rzuty „niemieckich” kwiatów. Krawędę i obręcz postawy - złocone; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 6 cm, średnica 9,5 cm;
sygn. kob. podszkl. litera T i niżej: ryba;
Oferta rzadka na rynku polskim, o charakterze muzealnym; wyrób manufaktury nad jeziorem Genewskim, działajacej w latach 1781-1816.