o kulistym, lekko spłaszczonym brzuścu i długiej, lekko wybrzuszonej szyjce, rozchylonej przy brzegu w 5 płatków. Wokół brzuśca trzy kręgi przenikających się sercowych, liściastych owali;
porcelana biała; wys. 19,8 cm; sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze, wyciski: 5079, 51 X
Miśnia, XX w. (okres powojenny)