Hans ARNOLDT (1860-1913)
Nr katalogowy: 404
Diana na łowach
brąz patynowany, wys. 36 cm.
Na podstawie sygn.: H. ARNOLDT
brąz patynowany, wys. 36 cm.
i sygn. odlewnika: AKT. GES. GLADENBECK BERLIN
Młoda postać kobieca, o silnie idealizowanym modelunku przedstawia Dianę podczas łowów. Półnaga
bogini, odziana w suto marszczoną tkaninę okrywającą biodra i nogi, stoi w silnym wykroku strzelając z
łuku. Przykład antykizującej akademickiej rzeźby niemieckiej XIX w.