Karol KOSSAK (1896-1975)

50
Dwie karty ze szkicownika 1. Mickiewicz w zatoce krymskiej, 1927
2. Postać żołnierza
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

51
Akt modelki czytającej książkę ołówek, papier; 21,5 x 30,5 cm;
sygn. p d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

David OLERE (1902-1985)

52
Żydzi, 1979 ołówek, kredka, papier; 48,5 x 28 ,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d,: D. OLERE / 79
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

53
Przed lustrem akwarela, tusz, piórko, papier; 34 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

54
Brunetka, 1909? pastel, papier; 47 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g. M. Ichnowski / 1904 lub 9
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stefan BUKOWSKI (1878-1929)

55
Kobieta pastel, karton; 43,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bukowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski XIX w.

56
Postać mężczyzny akwarela, papier; 10 x 8,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany w dolnej części, pod passe-partout
estymacja: 900 - 1 000 zł

Apolinary Stanisław KOTOWICZ? (1859-1917)

57
Portret starszego mężczyzny olej, płótno naklejone na tekturę; 27,5 x 23 cm;
sygn. p. g.: Kotowicz (? - słabo czytelnie)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Henryk Krystian WIERCIEŃSKI (1876-1964)

58
Portret hrabiny Alicji Litow, 1933 pastel, papier naklejony na tekturę; 70 x 59 cm (owal);
sygn. i dat. p. d.: K.H. Wiercieński / 1933
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

59
Portret Zofii Gutkowskiej-Nowosielskiej, 1942 olej, płótno; 29 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

60
Koncert w atelier II, 1948 olej, płótno; 146 x 97 cm;
sygn. p. d.: T
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

KUDŁA, XX w.

61
Czekam, 1939 akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: Kudła 39
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

62
Akt kobiety olej, płótno dublowane na wosk; 80,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Zdzisław CZAJA (ur. 1929)

63
Naga i jabłka OBRAZ WYCOFANY olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. p. d.: Zd. Czaja
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Francisco Rodríguez CLEMENT (1861-1956)

64
Skończony taniec olej, płótno; 94 x 114 cm;
sygn. l. d.: F. Rodriguez S. Clement
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

66
Terracina, 1938 tusz, papier; 32 x 44,2 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: StMrożewski / Terracina 38 (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

67
Nicea. Palmy na promenadzie o zmroku, ok. 1923 węgiel, papier; 29,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Hans VÖLCKER (1865-1944)

68
Pejzaż z jeziorami olej, płótno; 65,5 x 103 cm;
na odwrocie pieczęcie autorskie oraz papierowe nalepki.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

69
Motyw z Capri olej, karton naklejony na tekturę; 34 x 45 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

70
Jesienne ognisko na krakowskich Błoniach olej, płótno; 21 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

71
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie akwarela, papier; 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

72
Widok na Kurzą Stopkę zimą akwarela, papier; 33 x 25 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

73
Widok na Wawel akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Piotr Tadeusz PIETRZYKOWSKI (1897-1960).

74
Kaplica Zygmuntowska - Katedra Wawelska, 1927 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: PIETRZYKOWSKI / KRAKÓW 1927
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

75
Widoki na Piotrków Trybunalski, lata 40. XX w. 1. akwarela, kredka, ołówek, papier; 27 x 29 cm (w świetle oprawy).
2. kredka, ołówek, papier; 27,5 x 23 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Antoni WILIŃSKI, XX w.

76
Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1931 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 23,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Wiliński 1931
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

77
Widok na kościół, 1917 tusz lawowany, pędzel, papier; 36 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: SN [monogram wiązany] / 9.IX.917 (ołówkiem)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1935)

78
Kościół św. Barbary w Krakowie akwarela, gwasz, papier; 35 x 25 cm;
sygn. l.d.: St. Fabijański
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Erwin CZERWENKA (1887-1970)

79
Czorsztyn, 1930 olej, sklejka; 40 x 44 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Erwin Czerwenka / Czorsztyn 1930
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

80
Motyw miejski olej, tektura; 14 x 17 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: KLAR
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

81
Widok na Kopiec Kościuszki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Wippel
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Tadeusz KUCIK (1902-1962)

82
Widok na stary kościół w Skrzyszowie pastel, gwasz, akwarela, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Kucik (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Antoni MICHALAK (1899-1975)

83
Łazienki Królewskie w Warszawie, 1968 olej, tektura; 31 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Antoni Michalak 1968
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

84
Kapliczka olej, sklejka; 35 x 36 cm;
sygn. l. d.: St Jakubowski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)

85
Motyw architektoniczny z kościołem, 1963? akwarela, papier; 24,3 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZKraśnik / 63? (słabo czytelna ostatnia cyfra)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

86
Ukrzyżowany - Rzeźba Wita Stwosza olej, płótno dublowane; 96 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d.: MIchnowski 1909
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

87
Tulipany w dzbanie [Tulipany w wazonie], ok. 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy;
59 x 45 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 22 000 - 27 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Wł. STRZELBICKI, XIX w.

88
Myśliwskie trofea ołówek, papier; 27 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł.Strzelbicki
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ (1892-1971)

89
Hortensje akwarela, papier naklejony na tekturę; 70 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A. Inatowicz Łubiański
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

90
Kwiaty w wazonie olej, płótno 65 x 55 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

91
Bukiet na werandzie, 1924 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: sygn. p. .d.: Stefan Filipkiewicz/1924
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Józef KOWNER (1895-1967)

92
Kwiaty w wazonie, 1947 olej, płótno; 46,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Kowner. / 47
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

93
Astry, 1924 olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. g.: Kaz. Pochwalski / 1924
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

94
Kwiaty w szklanym wazonie olej, sklejka; 63,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: G. Wichmann
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Kazimierz KOPCZYŃSKI (1908-1992)

95
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 50,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: K. Kopczyński
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Henryk BARANOWSKI (1932-2005)

96
Kwiaty w wazonie olej, płyta, 50 x 30 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Stanisław BUCZKOWSKI (1956-2012)

97
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 49,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Buczkowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

98
Maki i cytryny, 1954 olej, płótno; 51,5 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski. 954.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł