Nr katalogowy: 816
Stół neorokokowy
sosna, palisander; fornir mahoń; intarsje
brzoza; wys. 78 cm, średnica 132 cm;
Europa Środkowa, Polska?, ok. 1860
o okragłym blacie fornirowanym i intarsjowanym w motywy floralne, o falistym zarysie oskrzynieniu dekorowanym snycerką, wsparty na bogato rzeźbionym, toczonym trzonie, rozwidlonym w czwórnóg.
Konstrukcja sosna, palisander; fornir mahoń; intarsje
Stół bardzo dekoracyjny, o pięknych, malarskich intarsjach
na blacie i wspaniałej, plastycznej, bogato rzeźbionej
podstawie. Obiekty tego typu rzadko pojawiają się
na rynku antykwarycznym.