Nr katalogowy: 810
Podstawa w stylu rokokowym
dębina, orzech, śliwka; 61x 47,5 x 29 cm ;
Europa Środkowa, Niemcy Południowe?,
3 ćw. XVIII w.
o falistych bokach i froncie, wsparta na konsolowych nogach, fornirowana, intarsjowana. Na bokach i froncie
faliste rezerwy, ujęte dwubarwną wstęgą, wypełnione rombami.
Dębina, orzech, śliwka; 61x 47,5 x 29 cm ;
Europa Środkowa, Niemcy Południowe?, 3 ćw. XVIII w.
Podstawa zegara szafowo-podłogowego o dobrych proporcjach, do wykonania której wybrano typowe dla
tego regionu materiały orzech i dębinę.