Nr katalogowy: 808
Kufer w stylu klasycystycznym
dębina, śliwka; 83 x 125 x 61 cm;
Polska, pocz. XIX w.
o zbieżnych ku dołowi bokach i froncie, zamykany wypukłym, otwieranym wiekiem, intarsjowany,
wsparty na konsolowych nogach. Wieko, front i boki, dekorowane geometrycznymi polami,
o falistych narożach i kwiatonach od wewnętrznej strony. Na bokach kute, mosiężne uchwyty do
przenoszenia. Szyld zamka z blachy mosiężnej w formie prostokątnego pola zwieńczonego
stylizowanym festonem. Uchwyt wieka toczony, knopikowy.
Dębina, śliwka; 83 x 125 x 61 cm; Polska, pocz. XIX w.
Niewielki kufer wyprawowy o typowej dla Polski formie i dekoracji.