Nr katalogowy: 722
Zegar ścienny, neorokokowy,
typu cartel; brąz złocony, mosiądz, emalia, szkło;
Francja, Paryż, firma Braci Japy, 3 tercja XIX w.
typu cartel;
w obudowie z brązu złoconego, o asymetrycznym kształcie, z motywem liści akantu, kratki regencyjnej i wolut, zwieńczonej wiązanką kwiatów; mechanizm ukryty w cylindrycznej puszce, z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; tarcza emaliowana, z podziałem godzinowym rzymskim i minutowym arabskim, okryta soczewkowatym szkłem; na płycie mechanizmu znak firmowy w kole, z napisem: „JAPY FRERES & Cie, MEDAILLE D'HONNEUR”;
brąz złocony, mosiądz, emalia, szkło; wys. 35 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 11 cm;