Nr katalogowy: 719
Zegar kominkowy z figurą wojownika
marmur, brąz i mosiądz, złocony i patynowany;
szkło; wys. 55 cm, szer. 60 cm, głęb. 22 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
z obudową z białego marmuru, oflankowaną kanelowanymi półkolumnami, bogato aplikowaną ozdobami z brązu złoconego o motywach wolut, akantu, rocaille'u, girland, wieńców, perełek etc.; pośrodku za oszklonymi drzwiczkami emaliowana tarcza z cyframi rzymskimi; w zwieńczeniu rzeźba wyobrażająca siedzącego, brodatego wojownika w zbroi, wspartego o miecz; obok z lewej - hełm i gałązka wawrzynu; mechanizm z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin;
marmur, brąz i mosiądz, złocony i patynowany; szkło;
wys. 55 cm, szer. 60 cm, głęb. 22 cm; Francja, 4 ćw. XIX w.