Nr katalogowy: 711
Para lichtarzy
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 27,5 cm,
Europa Wschodnia, Rosja? XIX w.
w formie stylizowanych, oliwnych lampek antycznych; stopy koliste , zdobione reliefowo wicią roślinną; trzony smukłe, toczone, z półkulistym nodusem dekorowanym plastycznymi głowami wilków i liśćmi winnej łozy, w górnej partii para pionowych uchwytów połaczonych łańcuszkiem; tulejki na świece cylindryczne, zdobione podobnym motywem floralnym jak stopy i nodus;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 27,5 cm, średnica podstawy 11 cm; Europa Wschodnia, Rosja? XIX w.