Nr katalogowy: 706
Dzban dekoracyjny
Niemcy, Bonn, wytwórnia „Royal Bonn” -
Franz Anton Mehlem, 4 ćw. XIX w.
na podstawie kwadratowej , wspartej na lwich łapach, uformowanej schodkowo, dekorowanej akantem;
brzusiec owoidalny , ceramiczny , zdobiony motywem beżowo-brązowych chryzantem na zielonym tle;
smukła szyja z reliefowymi manierystycznymi motywami roślinnymi , muszlowymi i główka uskrzydlonego
putta; szeroki wylew w kształcie muszli; fantazyjne ucho z kobiecą hermą i plastycznym delfinem u nasady ,
zakończone smoczą głowa ; wewnątrz ceramicznego korpusu napis: Royal Bonn / „Liberty” / 23.;
kompozycja metali - patynowana i złocona, ceramika; wys. 56,5 cm, podstawa 16 x 16 cm;
Niemcy, Bonn, wytwórnia „Royal Bonn” - Franz Anton Mehlem, 4 ćw. XIX w.