Nr katalogowy: 705
Taca z liściem platanu
brąz, odlew patynowany, cyzelowany;
Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich,
pocz. XX w.
na planie prostokąta o lekko wywiniętych , wciętych łukowato krawędziach i wysuniętych narożach;
w jednym z naroży z lewej strony - plastyczny liść platanu i jego kuliste, kosmate owoce na szypułkach;
sygn. na spodzie: BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA;
brąz, odlew patynowany, cyzelowany; wys. 5,5 cm,
dł. ca 44 cm, szer. 32,5 cm; Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich, pocz. XX w.