Nr katalogowy: 521
Zegar porcelanowy z pasterką,
owieczką i puttami;
Mechanizm zegarowy: Berlin, pracownia
Konrada Felsinga, poł. XIX w.
owieczką i puttami;
konsolowy, przyścienny, z kolistym otworem na mechanizm, otoczonym wieńcem plastycznych kwiatów, z dwoma uskrzydlonymi puttami powyżej: z koszem kwiatów i kwiatkiem w dłoniach i z klepsydrą w prawej dłoni. Pod mechanizmem ażurowa kratownica, wzdłuż boków dekoracja plastyczna: pędy i girlandy kwiatów. Obudowa zwieńczona plastyczną grupą figuralną: siedząca pasterka, leżąca u jej stóp owieczka i kosz z owocami i warzywami. Podstawa z wolutowymi liściastymi nóżkami i plastycznymi gałązkami różyczek. Mechanizm metalowy, tarcza emaliowana z dwoma otworami do nakręcania systemu bicia.
Porcelana, farby naszkliwne w tonacji niebiesko - błękitnej, złocenia wypukłe; mechanizm metalowy, tarcza emaliowana; wys. 50 cm; nie sygnowany; wewnątrz na mechanizmie w owalu ryty napis: CONRAD FELSING/ HOF. LPPMAC.ER/ 20 UNTER D.LINDEN/ BERLIN.
Mechanizm zegarowy: Berlin, pracownia Konrada Felsinga, poł. XIX w.
Porcelanowa obudowa: wytwórnia nieustalona (Niemcy - w typie porcelany berlińskiej), XIX w.