Nr katalogowy: 520
Para flecików z dekoracją europejską:
postać tancerza i tancerki;
Holandia, Delft, warsztat Inde Porseleyne Fles
okres Johannesa Harleesa, lata ok.1770-1795
postać tancerza i tancerki;
sześcioboczne, spłaszczone podłużnie, z rozchylona krawędzią i stopka
wydzieloną z brzuśca profilowaniem; od frontu w lekko wypukłych
gałązkowych rezerwach postaci tancerza z kapeluszem w dłoni lub tancerki
z ptakiem na dłoni, w pejzażu; stopki boki - ze stylizowaną dekoracją
kwiatowo-liściastą. Drobne ubytki szkliwa na krawędziach.
Fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 18,5 cm; sygn. (oba) kob. podszkl.:
wiązany monogram JH, niżej styliz. butlik(?), 598/153
Holandia, Delft, warsztat Inde Porseleyne Fles okres Johannesa Harleesa,
lata ok.1770-1795