Nr katalogowy: 519
Imbryk Kula
Polska, Ćmielów, proj. Bogdana Wendorfa
z ok. 1930 roku, realizacja powojenna.
o kulistym brzuścu, zgeometryzowanym półkolistym uchu, przechodzącym w czwór ramienną podstawę; pokrywka płaska. Brzusiec i pokrywka z
malinowym wzorem plamistych „pęcherzyków”, uchwyty i stopka - złocone. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 14 cm;
sygn. wyciskiem: w trójkącie litera ĺ, druk czarny: 2259;
Polska, Ćmielów, proj. Bogdana Wendorfa z ok. 1930 roku, realizacja powojenna.