Nr katalogowy: 518
Patera dekoracyjna z wieśniaczką
i dziewczynką;
Czechy, Trnovany, wytwórnia „Amphora”, Riessner,
Stellmacher i Kessel, pocz. XX w. (1 ćw. XX w.)
i dziewczynką;
na podłużnej, nieregularnej podstawie z motywem gałęzi-korzeni - stojący ukośnie owalny kosz ze schylającą się dziewczynką przy jednym uchu i młoda wieśniaczką z koszem, podtrzymującą zebrany dłonią fartuch przy drugim uchu. Na brzegu kosza dwa kurczątka na kępie trawy. Fajans delikatny, szkliwa barwne matowe i szkliwo przejrzyste (boraksowo-ołowiowe) wewnątrz kosza; wys. ok. 41 cm, dł. ok. 50 cm, szer. 23 cm; sygn. wyciskiem: AMPHORA w owalu (2 razy),
korona trójdzielna i ślad kolistego wycisku, 20127/ 1;
Czechy, Trnovany, wytwórnia „Amphora”, Riessner, Stellmacher i Kessel, pocz. XX w. (1 ćw. XX w.)