Nr katalogowy: 517
Waza do grzanego wina, z podstawą,
z widokami znad Renu i sentencjami;
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu
Villeroy und Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw. XX w.
okragła, z uchwytami i wydzieloną stopka, z pokrywą z wycięciem na łyżkę, z płaska talerzową podstawą. Na brzuścu pomiędzy uchwytami dwie barwne, podpisane miniatury widokowe: Bacharach am Rhein oraz Ehrenfels am Rhein, flankowane kiścią winogron. Wokół podstawy, na pokrywie i w dolnej części brzuśca ornament postsecesyjny z motywem ceglastych trójkącików, dośrodkowych kwadratów i potrójnych linii; krawędzie, ucha i uchwyt pokrywy zielone; na pokrywie napis: Am Rhein, am Rhein/ Da wachsen unsere Reben/ Gesegnet sei der Rhein (Nad Renem, nad Renem, tu wzrastają nasze winne grona, niech będzie błogosławiony Ren).
Fajans (delikatny), barwny druk podszkliwny, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wysokość: 38 cm (całość); podstawa wys. 5 cm, średnica 43,5 cm; waza wys. 36 cm, średnica 27 cm;
sygn.: waza, wycisk: motyw architektoniczny, niżej w szyldzie okuciowym: METTLACH i w półkolu: VB; postawa: zielony druk z uskrzydloną główka Hermesa i dwoma kaduceuszami, niżej w szyldzie okuciowym: VILLEROY & BOCH, w półkolu z ząbkami: METTLACH; na wazie i podstawie druk czarny: 1226 GESCHŮTZT (numer modelu, zastrzeżony), na podstawie dodatkowo: 3037,26,I 90
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy & Boch, zakład w Mettlach, 1 ćw. XX w.