Nr katalogowy: 515
Talerz deserowy z plecionką
i dekoracją kwiatową;
Miśnia, 1773-1774 (tzw. Punktzeit )
i dekoracją kwiatową;
płytki z wycinaną wokół kołnierza plecionką koszykową, przechodzącą w lustrze w relief;
w lustrze barwne rzuty kwiatowe. Niewielkie przetarcia dekoracji barwnej.
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 3 cm; średn. 22,5 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze z kropką między rękojeściami, wycisk: 10