Nr katalogowy: 513
Figurka sokoła (pustułki?)
Niemcy, Saksonia-Altenburg, fabryka porcelany
(związana z wytwórnią F. A. Reinecke
w Eisenbergu?), 2 poł. XX w.
ptak o szarawo-czarnym upierzeniu, z lekko nastroszonymi piórami
i głowa odwróconą w bok, siedzi na czworokątnym cokole z 8-
boczną podstawą.
Porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne-malowane prze szablon
(szczegóły upierzenia); wys. 21,7 cm;
sygn. druk zielenią chromu: w kręgu korona zamknięta nad literą R,
z dwiema gałązkami z boków, niżej ALTENBURG/ trójlistek/
SAXONY, wycisk 2496 (numer modelu);
Niemcy, Saksonia-Altenburg, fabryka porcelany (związana
z wytwórnią F. A. Reinecke w Eisenbergu?), 2 poł. XX w.