Nr katalogowy: 511
Amfora z miniaturą: tancerka - motyl
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), lata 1849-1870.
o owoidalnym brzuścu, na szpulowej profilowanej stopce i szeroko wywiniętej szyjce, z wężowo - roślinnymi uchwytami opartymi o krawędź szyjki i osadzonymi na brzuścu w akantowych plastycznych trójliściach. Szyjka, stopka i uchwyty złocone, na brzuścu od frontu barwna miniatura: bosa, czarnowłosa tancerka orientalna, w cienkiej „mokrej” szacie, stojąca na palcach z uniesionymi rekami, z barwnymi skrzydłami motyla na plecach. Przetarcia złoceń, reperowane i uzupełniane jedno ucho, z pęknięciem u nasady.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe; wys. 34 cm;
sygn. kob. podszkl. berło i koło z orłem cesarskimi napisem: KOENIGL. PORZELLAN MANUFACTUR wokół, wyciski: D, O
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), lata 1849-1870.