Nr katalogowy: 510
Kabaret - paterka deserowa
Rosja, fabryka porcelany F. Gardnera
w Wierbiłkach koło Moskwy (zał.1766),
kon. XIX w.
głęboka, 2-dzielna, z dodatkowym podziałem jednej z części. Wewnątrz
nieznaczna muszlowa kanelura, falbankowy brzeg i rocaillowo- muszlowy
uchwyt wzdłuż przegródki. Dekoracja malarska na różowym tle z motywami
gałązek powoju i gałązka tarniny z sikorkami. Ślady reperacji i retuszów w trzech
miejscach fal bankowej krawędzi, lekkie przetarcia szkliwa i złoceń.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 13,6 cm, 29 x 25 cm;
sygn. drukiem ceglastym: dwugłowy orzeł cesarski z insygniami, niżej w owalu
św. Jerzy ze smokiem i napis cyrylicą wokół: Labrik Gardner / w Moskvi (cyrylicą); wycisk (mało czytelny): sylwetka jeźdźca i niżej: Gardner (cyrylicą) / 9
Rosja, fabryka porcelany F. Gardnera w Wierbiłkach koło Moskwy (zał.1766), kon. XIX w.