10 lutego 2021

Aukcja: 10 lutego, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Tadeusz STASIAK (1891-1944)

49
Koniec lata olej, tektura; 44,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Stasiak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

50
Wnętrze z bukietem kwiatów olej, płótno; 61 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 800 zł

Władysław LAM (1893-1984)

51
Kwiaty w wazonie, 1963 olej, płótno; 63 x 44 cm;
sygn. i dat. p. g.: W. Lam / 1963
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

52
Bukiet kwiatów, ok. 1930 olej, płyta; 74 x 154 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Zawadziński
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Kazimierz ŁOTOCKI (1882-1942)

53
Oset, ok. 1919 olej, tektura; 18 x 15 cm;
sygn. l. d.: K. ŁOTOCKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Joachim BANSKI, XX w.

54
Kwiaty w wazonie, 1940 akwarela, papier; 59 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Joachim Banski. / 31.8.40
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

55
Mimozy olej, płótno naklejone na tekturę; 37,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: E. Lindeman
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Samuel OSTROWSKY (1885/6-1946)

56
Słoneczniki w wazonie, 1942 olej, tektura; 69 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w pionie: OSTROWSKI / 1942
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

57
Kwiaty w wazonie olej, płótno 65 x 55 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

58
Żółte róże w chińskim wazonie, 1925 olej, sklejka; 83 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: L Wyczół / 1925
estymacja: 180 000 - 220 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

59
Pejzaż śródziemnomorski olej, tektura; 44,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

60
Pejzaż z rozlewiskiem olej, płótno; 80 x 143 cm;
sygn. p. d.: J.Guranowski
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Basile POUSTOCHKINE (1893-1973)

61
Pejzaż z drzewami olej, papier naklejony na płótno; 23 x 16 cm;
sygn. l. d.: B. Poustochkine
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

63
Pejzaż z okolic Puszczy Świsłockiej, przed 1928 olej, tektura; 30,5 x 42 cm;
na odwrocie odręczny napis
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

64
Wypas koni olej, płótno; 65,5 x 93,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek - 76
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

65
W drodze, 1924 olej, płótno; 60,5 x94 cm;
sygn. l. d.: ZJózefczyk 24
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 800 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

66
Przed karczmą, ok. 1918 olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

67
Sanna olej, płótno; 56 x 77 cm;
sygn. p. d.: EMesjasz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

68
Trójka pędzi olej, płótno; 49 x 69 cm;
sygn. p. d.: W. BOROWICKI
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

69
Zimową porą, 1983 olej, płyta; 26,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: EMesjasz / 1983
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

70
Pytanie o drogę, 1939 olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy (słabo widoczny napis) Kossak / 1939
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

71
Epizod z Potopu szwedzkiego olej, płótno dublowane; 109,5 x 159 cm;
sygn. l. d.: Z. Ajdukiewicz
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

72
Góral z gajdą pastel, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. p. d. St. Górski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

73
Góral z fajką olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

74
Wiejskie kobiety olej, tektura; 65,5 x 95,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Jechiel Hilary PACANOWSKY (1896-1967)

75
Ruda, 1947 olej, płótno; 44,5 x 32 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pacanowsky / 47
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

76
Tancerka olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Lubitch
na odwrocie opis farbą oraz napisy na blejtramie
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Josef PRESSER (1907-1967)

77
Głowa dziewczyny gwasz, ołówek, papier; 21 x 15 cm;
sygn. l. d.: Presser (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

78
Akt kobiety olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Alexander Alexandrovicz OSMERKIN (1892-1953) - przypisywany

79
Akt kobiety olej, płótno; 50,5 x 70 cm;
nie sygn.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

80
Modelka w pracowni [Esmeralda], 1966 olej, płótno; 49 x 34,5 cm;
estymacja: 4 800 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Dariusz KALETA (ur. 1960)

81
Głowa Żyda olej, płótno;
50 x 40 cm;
sygn. p. g.: Dariusz Kaleta
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

82
Portret kobiety olej, płótno;
60 x 50 cm.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

Marian JÓZEFCZYK, XX w.

83
Portret Bolesława Kaweckiego, 1921 olej, tektura; 49 x 47,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Józefczyk / 921
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Józef MĘCINA- KRZESZ (1860-1934)

84
Kobieta z bratkami [Główka], 1934 olej, sklejka; 48 x 36,5 cm;
sygn. p. g.: J. Męcina Krzesz oraz data l. g.: 934.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

85
Kwitnące drzewo olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

86
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 43,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Sylweriusz SASKI (1864-1954)

87
Chata pod lasem, 1924 olej, płótno; 50,5 x 85,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sylw Saski / 1924
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tadeusz STRYCHARSKI, XX w.

88
Spacer wśród łąk, 1921 olej, tektura; 51 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. Strycharski 1921
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

89
Zachód słońca, ok. 1906 olej, tektura, 13 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

90
Pejzaż jesienny z drogą olej, płótno; 68 x 99 cm;
sygn. p. d.: J. Chlebus
estymacja: 7 200 - 8 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

91
Pejzaż nad Czarną, 1957 olej, płótno;
80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.:
S. JUST 57
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

92
Morskie Oko olej, płótno; 23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

93
Tatry w śniegu olej, tektura; 29 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1868-1927)

94
Widok na Tatry z Doliny Białej Wody, 1917 olej, tektura; 45 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Leonard Winterowski 1917
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Emil RIECK (1852-1932)

95
Jeleń olej, płótno; 60 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: E. Rieck
estymacja: 7 500 - 8 000 zł

Giuseppe CHIAROLANZA (1868-1920)

96
Para pejzaży olej, płótno; 77 x 51 cm;
jeden z obrazów sygn. l. d.: Chiarolanza
estymacja: 7 500 - 8 000 zł

Frederick BECKER (1888-?)

97
Pałacyk w cieniu palm olej, tektura, 36 x 40 cm;
sygn. p. d.: F. BECKER/ 1931
estymacja: 6 500 - 7 500 zł