01 grudnia 2020

Ponad 350 (!) obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

1 grudnia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
27.11 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
01.12 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

705
Zestaw środka stołu plater na mosiądzu; szpachelka do nabierania: 2 x 25 x 6,8 cm; nóż: 2 x 29 x 4,5 cm;
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.

706
Chwytak do lodu plater na mosiądzu; 21,5 x 3,2 x 3,2 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

NORBLIN

707
Świecznik plater na mosiądzu; 38 x 18 x 18 cm;
cechy na spodzie;

Fabryka Platerów i Sreber Braci Hempel

708
Wazonik ze srebrnym okuciem szkło kryształowe, srebro cechowane pr. 800;
sygn. i cechowane na okuciu;

FRAGET

709
Zestaw sztućców na 6 osób-niekompletny plater sygnowany;
w składzie: - 6 widelców: dług. 18,5 cm; - 6 noży: dług. 22 cm;

NORBLIN

710
11 łyżeczek do kawy plater; dług. 11,5 cm;
sygn. na uchwytach;

FRAGET

711
Zestaw sztućców na 4 osoby-niekompletny plater sygnowany;
w składzie: - 4 łyżki: dług. 21 cm; - 4 widelce: dług. 17,5 cm;

J. WINARSKI?, Jan JARZYNA [Lwów]

712
7 łyżeczek do herbaty srebro cechowane; waga: 167 g ;
- 6 łyżeczek: dług. 15,7 cm; sygn. i dat. na uchwycie: JWinarski, I. S. / 1866 / 84 / orzeł dwugłowy; 2 łyżeczki z wgnieceniam

FRAGET

713
5 widelców plater; dług. 22 cm;
sygn. na uchwycie;

FRAGET

714
Para łyżek secesyjnych plater; dług. 22 cm;
sygn. na odwrocie;

A. KALHORN

715
6 łyżeczek do kawy srebro pr. 84; dług. 11,5 cm; waga: 110 g;
sygn. i cechowany na odwrocie.

FLORFAT

716
5 noży do ryb plater; dług. 21,5 cm;
sygn. na uchwycie;

A. KALHORN

717
12 łyżeczek do herbaty srebro pr. 84; dług. 14,8 cm; waga: 418 g;
sygn. i cech. na uchwycie.

718
Zestaw trzech widelców -widelec gładki: srebro, dług. 21,2 cm; waga: 57 g; Berlin, XIX w; - widelec z ornamentami: srebro, dług. 18,7 cm; waga: 57 g;

Złotnik Jan JARZYNA - Lwów

719
Zestaw sztućców - 6 łyżeczek do herbaty: dług: 15,2 cm; waga: 210 g; - 1 łyżeczka do cukru: dług. 11,2 cm; sygn. na odwrocie uchwytu;
XIX/XX w.

Złotnik Jan JARZYNA - Lwów

720
Zestaw sztućców srebro cechowane pr. 800; waga: 353 g;
- 6 noży: dług. 17,7 cm; - 4 widelce: dług. 15,5 cm; sygn. na odwrocie uchwytu;

801
4 naczynia wykopaliskowe - 2 gliniane wazony: wys. od 10 do 11,5 cm; mocne ubytki; - dzbanuszek gliniany: 7 x 15 x 12 cm; ubytek wylewu; - szklane naczynie: 10,5 x 10 cm.;

802
Dzbanuszek wykopaliskowy glina garncarska; 16 x 15 x 15 cm;
okres antyczny;

803
Pistolet dwulufowy drewno, żelazo, mosiądz; 16 x 42 x 7 cm;
Europa Zachodnia, 1 poł. XVIII w;

804
Obrączka na pióra/pędzle kość; 9 x 7 x 6 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.;

805
Miniatura - Tadeusz Kościuszko oraz szkło do innej miniatury - miniatura: gwasz, kość; 10,5 x 8 cm;
- szkło: 8,5 x 6,7 cm;

806
Zestaw części dla modela architektonicznego z kości oraz binokle kość, metal.

807
Ramka na fotografię brąz złocony; 22 x 16,2 cm, wymiar światła: 9 x 13 cm;
Japonia, XIX w.

808
Tacka drewno, okleina, intarsja, inkrustacja; 2,2 x 48,2 x 21 cm;
ubytki drewna, okleiny, ślady użytkowania;

809
Para konsolek drewno, złocenie; 14 x 12,5 x 8,5 cm;
ślad naprawy cokoliku jednej z konsolek;

810
Para smoków japońskich jadeit; 13 x 15 x 3,5 cm;
Japonia, XX w.

811
Pojemnik wiszący na korespondencje drewno, kalka, złocenie; 21 x 17 x 5 cm;
ślady sklejenia;

812
Zestaw toaletowy kość, mosiądz, emalia, szkło, włosie, metal;
w składzie:

HIRMO (pocz. XX w.)

813
Miniatura: Portret młodej kobiety gwasz, kość; 9 x 7 cm (w świetle prostokątnej mosiężnej ramki);
sygn. pośrodku, po prawej: HIRMO?.

Okulary w etui

814
szkła owalne z osadzonymi na zawiaskach miękkimi zausznikami ze sprężynującego drutu;
szkło, metal; dł. okularów 10,5 cm, dł. etui 14 cm.

815
Zegar ścienny, szafkowy drewno, mosiądz; 69,8 x 29,5 x15 cm;
XX w.;

816
Zegar ścienny drewno, mosiądz; wys. 83 cm, szer. 39 cm, głęb.22,5 cm
Niemcy?, I poł. XX w;

817
Zegar ścienny drewno, mosiądz; wys. 88,5 cm, szer. 40 cm, głęb.18,5 cm;
Niemcy?, I poł. XX w;

818
Popiersie młodej kobiety gips malowany; 53 x 34 x 19 cm;
Francja?, XIX w. - powtórka XX w.

819
Zegar gabinetowy drewno, okleina ciemny orzech; 18,5 x 33,5 x 7,8 cm;
tarcza cyfry arabskie;

820
Żyrandol pięciowiekowy dł. 35 cm., średn. 55 cm;
z metalowym szkieletem obudowanym przejrzystym szkłem; wokół rozmieszczonych symetrycznie 5 esowatych ramion;

821
Trzy lusterka-dobierane - lustro toaletowe: metal, karton, tafla lustrzana; 24 x 20,5 x 14 cm; lustro okrągłe z uchwytem: żelazo, tafla lustrzana; 29,2 x 12,7 x 8 cm;

J. WEBER, M. MER

822
Waga szalkowa żelazo; 23 x 44 x 19,5 cm;
sygn. na obudowie oraz miseczkach.

823
Osłona przed kominek żelazo; 54,3 x 96,5 x 16 cm.

824
Żyrandol eklektyczny 6-świecowy mosiądz, plastyk; 51 x 48,5 x 48,5 cm;
Polska?, 1 poł. XX w.

825
Żyrandol eklektyczny 8-świecowy mosiądz, plastyk; 74 x 77 x 77 cm;
Polska, XX w.

826
Figurka siedzącej kobiety kość ; 10 x 5 x 6 cm;
odprysk prawej dłoni;

827
Rzeźba świętej drewno polichromowane; 24 x 13 x 9 cm;
odpryski i ubytki palców;

828
Żyrandol eklektyczny 10-świecowy mosiądz, plastyk; 80 x 74 x 74 cm;
jedna z tulejek zepsuta;

829
Rokokowe scenki rodzajowe z pejzażu 42 x 40 cm, w świetle passe-partout 27 x 29 cm;
Francja, 2. poł. XIX w.

830
Scena rodzajowa druk na jedwabiu, malarstwo, haft; w ramie 36 x 44 cm, w świetle passe-partout 32,5x24 cm;
Obrazek (Francja? Anglia?), około 1900 r.;

831
Kilim wełna; 232 x 172 cm
Polska, XX w.

832
Kilim wełna; 300 x 196 cm;
Polska, XX w.