01 grudnia 2020

Ponad 350 (!) obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

1 grudnia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
27.11 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
01.12 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Artysta nieokreślony

335
Dwie kobiety druk artystyczny, papier; 58 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.;

Artysta nieokreślony

336
Trzy kobiety druk artystyczny, papier; 57,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.; praca oprawiona.

PICELI I.

337
Kompozycja geometryczna serigrafia, karton; 80 x 80 cm;
sygn. p. d.

Krzysztof PAJĄK (ur. 1956)

338
Na plaży w Saint Tropez, 2012 grafika pigmentowa, papier; 60x43,2 cm;
sygn., dat. i opisane u dołu;

Emil DARFEN

339
Bożek południowych mórz druk, papier; 94 x 66 cm;
zagniecenie lewego górnego rogu;

Stefan CENTOMIRSKI (ur. 1928)

340
Alegoria ogrodu, 2002 akryl, płótno naklejone na tekturę, 70 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: S CENTOMIRSKI.S.2002

Stefan CENTOMIRSKI (ur. 1928)

341
Alegoria miłości, 2002 technika mieszana, collage, płótno,
60 x 80 cm;

Stefan CENTOMIRSKI (ur. 1928)

342
Karnawał w Rio, 2006 technika mieszana, płyta, 61 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: S.Centomirski / 2006; na odwrocie napisy autorskie.

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

343
Kompozycja, 1964 technika mieszana, papier, wym. 42 x 29,5 cm; sygn. po środku: "W. Popielarczyk 64" (ołówkiem);

Edmund ERNEST-KOSMOWSKI (1900-1985)

344
Lato, 1964 olej, płótno; 76 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Ernest-Kosmowski, 64.

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

345
Maria Anna Karolina de Corday - ilustracja do książki Ludwika Stommy „Kobiet czar …”, 2000 akwarela, papier; 42 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: Tomasz Dominik 2000;

Dorothy (DOTTIE) STANLEY

346
Wielbicielka słońca, 2008 olej, płótno; 365,5 x 28 cm;
opisane na blejtramie: 420-"SUN WORSHIPER" © 2008 DOROTHY (DOTTIE)STANLEY.

W. NEHREBECKI (1923-1978), A. LEDWIG (1929-2006), L. LOREK (1922-1977)

347
Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie, 1969-1986 folie animacyjne: farby emulsyjne, folia celuloid; 22.5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
praca oprawiona.

348
praca oprawiona.

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

349
Bez tytułu blacha, drewno, czarba farba; 34,5 x 43,5 cm;
sygn. i adres na odwrocie: KRYSTYN ZIELIŃSKI / ŁÓDŹ ul. Krzemieniecka 6 a / M.14.64.

Wiesław ROSOCHA (ur. 1945)

350
Bez tytułu gwasz, węgiel, kreda, papier; 29 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: WRosocha;

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

351
Bez tytułu cement, metal, emalia, szkło, krakelura; 30 x 20 cm;
sygn. p. d.

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

352
sygn. p. d.

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

353
Buddyjscy mnisi I tempera, papier; 41 x 56,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. piórem;

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

354
Buddyjscy mnisi II tempera, pastel, papier; 42 x 57 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany ołówkiem l. d.;

Włodzimierz KUNZ (1926 - 2002)

355
Morze Środziemne 14 technika własna, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.;

356
Morze śródziemne 11 technika własna, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.;

Dorota GRYNCZEL (1950 - 2018)

357
Bez tytułu olej, płótno; 73 x 91 cm;
praca oprawiona.

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917-2012)

358
Król Edyp, 1965 olej, płótno; 80,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Mierzejewski

Zdzisław LACHUR (1920-2001)

359
Trzej młodziankowie, 1991 technika własna, karton; 86 x 61,6;
sygn. l. d.: Z. LACHUR 91;

Zdzisław LACHUR (1920-2001)

360
Wygnanie z raju, 1991 ? technika własna, karton; 72 x 62 cm;
pogniecenie arkusza.

Zdzisław LACHUR (1920-2001)

361
Królowa nieba i ziemi, 1991? technika własna, karton; 90 X 62 cm;
podklejenia (niewielkie) w dwóch miejscach prawego brzegu kartonu i jednego przy dolnej krawędzi.

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

362
Pejzaż 44, 1954 akwarela, gwasz; karton; 42 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d. ołówkiem

Marta KOMOSA

363
Doktor Żywago III, 2006 sucha igła, akwaforta, papier; 40 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisane u dołu.

Artysta nieokreślony

364
Martwa natura z patelnią olej, płyta pilśniowa; 77 x 56,5 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony

365
Martwa natura z kwiatami, 1996 olej, papier; 64 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisane u dołu;

Wiesław SZAMBORSKI (ur. 1941)

366
Z gałązka (chmury), 1989 akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p.d.: Szamborski 89,

Artysta nieokreślony

367
Bez tytułu kolaż, akryl, papier; 47,5 x 67 cm;
sygn. p. d. nieczytelna;

Stanisław Jan ŁAZOREK (1938-2000)

368
Widok na bazylikę Sacré-Cour na Montmartre w Paryżu olej, płótno; 81,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.;

Antoni Janusz WOJNAROWSKI (ur. 1946)

369
Kompozycja AB. 50/1 nr 90/A, 2008 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie.

H. KARASIŃSKA

370
Drabina Jakubowa olej, płótno; 24 x 18 cm;
napis. p. d. Virieldi;

Mieczysław MAJEWSKI (1915-1988)

371
Zaginione popiersie mezzotinta, papier; 35 x 26 cm (odbitka), 51 x 40,5 cm(arkusz);
sygn. ołówkiem l. d.: "ZAGINIONE POPIERSIE",

MURANO

601
Podstawka pod fajkę szkło artystyczne (z bąbelkami); 4,5 x 11 x 9 cm;
sygn. nadarta nalepka na spodzie: FINE VENETIAN GLASS / IN MURANO / ITALY.

602
Świecznik szkło przezroczyste, listra czerwona; 5 x 8,5 x 8,5 cm; ślady użytkowania.
Polska Huta, 4 ćw. XX w.

603
Wazon gładki w podstawie „bąbel powietrza”;
szkło bezbarwne, zielona listra; 23,5 x 6 x 6 cm.

MIŚNIA

604
Paterka z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne; 2,5 x 29 x 22,5 cm;
sygn. na spodzie kobaltem: dwa skrzyżowane miecze z kropką;

MIŚNIA

605
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne; 3 x 23 x 23 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze z kropką.

LUDWIGSBURG

606
Patera z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne; 5 x 29 x 23 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym;

MIŚNIA

607
Solniczka z wypukłą dekoracją kwiatów porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 4 x 6 x 6 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: dwa skrzyżowane miecze;

608
Flakon na susz herbaciany porcelana, kobalt podszkliwny; 11 x 10 x 6 cm;
Holandia?, XVIII/XIX;

MIŚNIA

609
Talerzyk ze wzorem imari porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 4,5 x 15 x 15 cm;

KOPENHAGA

610
Talerz z malowanymi kwiatami porcelana, farby naszkliwne, złocenie; 4 x 25 x 25 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym: trzy fale;

BERLIN

611
Zestaw dobierany w składzie:
- mlecnik:11 x 12 x 8 cm; - filiżanka: 5 x 10,5 x 8 cm; drobny odprysk krawędzi; - spodek dobierany: 3,5 x 13,5 x 13,5 cm; porysowania lustra;