01 grudnia 2020

Ponad 350 (!) obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

1 grudnia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
27.11 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
01.12 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

148
Krościenko, 1956 gwasz karton; 33,5 x 48 cm;
Na odwrotnej stronie passe-partout-oświadczenie Jana Pugeta: "Stwierdzam, że jest to gwasz Hanny Rudzkiej-Cybisowej,

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

149
Portret p. Wandy P. we wnętrzu olej, tektura; 35 x 27 cm;
na odwrocie stempel "St. Krawczyński /Warszawa /Chmielna N? 10".

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

150
Pani Wanda P. szyjąca na kanapie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 50 x 37 cm;
W katalogu wystawy pośmiertnej (Warszawa 1969 ZPAP) nr 332 zatytułowana "SZYJĄCA I".

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

151
Pani Wanda P. czytająca gazetę akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 45,51 x 35 cm;
W katalogu wystawy pośmiertnej (Warszawa 1969 ZPAP) nr 342 (jako własność siostry artysty).

Oleksa NOVAKIVSKYI (1872-1935) - przypisywany

152
Kwiaty olej, tektura; 25 x 15 cm (w świetle passe-partout);
Praca oprawiona.

Andrej ZARECKI (1864-1919)

153
Ścieżka wśród gór olej, tektura; 24,5 x 16,5 cm;
sygn. cyrylicą l. d.: monogram wiązany;

Artysta nieokreślony

154
Pejzaż ze sztafażem olej, tektura; 24,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
Praca oprawiona.

Artysta nieokreślony

155
Przyrządzenie posiłku olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 17,5 cm (w świetle oprawy).
Praca oprawiona.

Wasilij SZUCHAJEW (1887-1973)

156
Dworek zimą olej, tektura; 19 x 28 cm;
sygn., cyrylicą l. d.: W. SZ;

Artysta nieokreślony

157
Pejzaż z rzeką olej, deska; 41 x 48,5 cm;
sygn. p. d. słabo czytelna;

Artysta nieokreślony rosyjski

158
Pejzaż z drzewami, 1915 olej, płótno; 32,5 x 52 cm;
sygn. cyrylicą i dat. p. d.;

Artysta nieokreślony

159
Ułańskie zaloty olej, płótno; 56,5 x 99 cm;
sygn. p. d.;

Mariusz P. WASILEWSKI (ur. 1953)

201
Orzeł - rzeźba okolicznościowa drewno bejcowane, wys. 49 cm;
sygn. i dat. z tyłu postumentu: Wasilewski/ 1984.

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX/XX w.

203
Poranek brąz patynowany, marmur; 32 x 12 x 12 cm;
sygn. na tylnej części podstawy; oznaczenie odlewni FONDERIE BORDS DE SEINE.

David HAMILTON (1933-2016)

301
Początek podróży, 1979 druk artystyczny; 49,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.

Maciej BEJA

302
4 grafiki erotyki w jednej oprawie, 1986-1987 mezzotinta, papier; 17,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisane u dołu;

Artysta nieokreślony

303
Plakat: Cały naród buduje stolicę, 1954 offset, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
XX w.

Janusz FILA (1953- 2020)

304
Zestaw trzech fotografii fotografia czarno biała, brom; od 20 x 29,5 cm do 22 x 30 cm (w świetle passe-partout);
2 poł. XX w.

Janusz FILA (1953- 2020)

305
Para fotografii rzeźb z PKiN fotografia czarno biała, brom; 30 [21] x 21 [30] cm (w świetle passe-partout);
2 poł. XX w.

Janusz FILA (1953- 2020)

306
Para fotografii fotografia czarno biała, brom; 15,5 x 23,5 cm, 29,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
2 poł. XX w.

RADKIEWICZ, WALCZAK

307
Lech Wałęsa - zestaw 5 fotografii czarno białych od 14,5 x 25 do19,7 x 25 cm.
4 zdjęcia autorstwa R. Radkiewicza, 1 zdjęcie - Walczak.

W. MILEWSKI, BRZOZOWSKI

308
Lech Wałęsa - zestaw 5 fotografii od 23,8 x 16 cm do 24 x 17,8 cm;
2 fotografie mają zatarcia.

Wojciech MILEWSKI

309
Lech Wałęsa - zestaw 5 fotografii od 17 x 23,4 cm do 17,8 x 24 cm;
na odwrocie stemple autorskie: AFIAP (Gdańsk - Oliwa).

Wojciech MILEWSKI

310
Lech Wałęsa - zestaw 5 fotografii od 17 x 23,2 cm do 17,3 x 23,8 cm;

Wojciech MILEWSKI

311
Lech Wałęsa - zestaw 5 fotografii od 15,7 x 23,6 cm do 17,5 x 23,7 cm;
zatarcie jednej fotografii, zagniecenie jednej fotografii;

Wojciech MILEWSKI

312
Lech Wałęsa - zestaw 5 fotografii od 21,2 x 16,3 do 23,8 x 17,8 cm;

Wojciech MILEWSKI

313
Lech Wałęsa - zestaw 5 fotografii od 16 x 23,8 cm do 17,8 x 23,8 cm;
przetarcie jednej fotografii;

Wojciech MILEWSKI

314
Lech Wałęsa - zestaw 4 fotografii od 16 x 23,5 cm do 17 x 23,8 cm;
3 fotografii-ślady po zalaniu jednego z rogów.

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

315
Topologie C fotografia; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE C'' / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989;

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

316
Topologie K + K2, 1968-1989 fotografia; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE K + K2'' / Photocanvas 110 x 110 cm /

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

317
Topologie S, 1989 fotografia; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE S'' / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989;

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

318
Topologie A, 1989 fotografia; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE A'' / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989;

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

319
Topologie HR, 1989 fotografia; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE HR'' / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989.

W. NEHREBECKI (1923-1978), A. LEDWIG (1929-2006), L. LOREK (1922-1977)

320
Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie, 1969-1986 Władysław NEHREBECKI (1923-1978), Alfred LEDWIG (1929-2006), Les
folie animacyjne: farby emulsyjne, folia celuloid; 22.5 x 27 cm (w świetle passe-partout);

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

321
Bez tytułu, (z teki konfrontacje), 1960 technika mieszana papier; 18,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. piórem: Gier / 85 - 60;

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

322
Bez tytułu, 1956? drzeworyt, bibułka; 38 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisane u dołu;

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

323
Portret serigrafia 24/100, papier; 21,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Jarodzki;

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

324
Bez tytułu tusz, papier; 29,5 x 21 cm;
niesygn.;

Andrzej RÓŻYCKI (ur. 1942)

325
Mimo wszystko lubię Was dziewczęta,1966 odbitka żelatynowo-srebrowa, farba lanolinowa; 52 x 43 cm (w świetle passe-partout);
opis. i dat. na odwrocie;

Bencion (Benn) RABINOWICZ (1905-1989)

326
Białe stokrotki z "mgiełką kwiatów ala”, 1987 olej, tektura; 62 x 50 cm;
sygn. l. d.;

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

327
Bez tytułu Fotogram 28/60; 41,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na odwrocie; praca oprawiona.

Edward HARTWIG (1909-2003)

328
Bez tytułu fotogram; 44,5 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.;

Leszek RÓZGA (ur. 1924)

329
Akt kobiety ołówek, papier; 94,5 x 64 (w świetle passe-partout);
sygn. monogramem wiązanym i dat. u dołu;

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

330
Na łące, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 16 x 21,5 cm na arkuszu 22 x 29 cm'
sygn. ołówkiem p. d.: St. Dretler-Flin;

331
Akt, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 21,5 x 16 cm na arkuszu 28 x 22 cm;
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin;

332
Akt [tyłem], lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 21,5 x 16 cm na arkuszu 28 x 22 cm'

333
Akt klęczący ,lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 16,5 x 21,5 cm na arkuszu 22 x 25 cm;

Bohdan WRÓBLEWSKI (1931-2017)

334
Stare samochody-4 plansze - Benz Victoria , 1893 r. [12 x 20 cm]; - Stanley (parowy) z 1898 r. [12 x 17 cm];
- Pacard , 1899 r. [14 x 20 cm]; - Laurin & Clement, 1906 r;