01 grudnia 2020

Ponad 350 (!) obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

1 grudnia 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

26.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
27.11 (piątek): 11:00 - 19:00
30.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
01.12 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

50
Stolik dla gry w stylu klasycyzującym fornir mahoniowy; 94 x 46,5 x 82 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.

Stefan SUBERLAK (1928-1994)

101
Wiatrak I, 1969 litografia, papier; 79 x 59,5 cm;
sygn. i opisany u dołu: litografia "WIATRAK I" Suberlak Stefan 1969 rok.

LECLER

102
Portret mężczyzny, 1835 litografia, papier; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lecler / 1885.

Artysta nieokreślony

103
Para grafik miedzioryt, papier;
- ze sceną rodzajową: 27 x 36 cm (w świetle passe-partout); rytowali Allix oraz Berteaux; dwa ślady zalania;

Monogranista SK (Szymon KOBYLIŃSKI? 1927-2002)

104
Erotyk ołówek, gwasz, papier; 15,7 x 7,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: SK78;

H. GAIGHER

105
Ekslibris dr. Ernsta Lebitzky’ego akwaforta, akwatinta, papier; 15,5 x 10 cm;
sygn. i dat. l. d. na płycie: H. Gaigher 1913;

Artysta nieokreślony

106
Para grafik - Starzec z młodą kobietą: miedzioryt (odbitka próbna), papier; 26,5 x 23 cm (w świetle passe-partout); sygn. na dole;
- Bachanalia: miedzioryt, papier;

Artysta nieokreślony

107
Para grafik - 3 gracje: miedzioryt, papier; 21,5 x 17 cm (w świetle passe-partout); syg. i dat. na dole: E. G. Krueger; 1795 r.
- bawiące się anioły: akwatinta, papier;

Karl STAUSSEK?

108
Leżąca kobieta staloryt, papier; 14 x 25 cm;
opisany na dole;

Artysta nieokreślony

109
Molo Sopockie, ok. 1920 akwaforta, papier; 8,5 x 13,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. poniżej obrazu: M DEY?; l. d. poniżej obrazu: BAD ZOPPOT;

E. ENGLEHEART - według H. HOWARD

110
Safona miedzioryt, papier; 15 x 9,2 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane n dole;

S. CHOLET - według CHALLAMEL

111
Banque de Pologne a Warsovie staloryt, papier; 11,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. o opisane poniżej obrazu;

De LAUNAY - według P. P. RUBENS

112
Powrót Wenus z polowania miedzioryt, papier; 21,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane na dole;

Stanisław Feliks JASIŃSKI (1862-1901)

113
Nowy Zjazd w Warszawie - wg obrazu Józefa Ryszkiewicza, 1893 miedzioryt, papier; 15 x 28.5 cm;
sygn. p. d. poniżej obrazu: F. JASIŃSKI SCT; l. d.: JOS. RYSZKIEWICZ PXT.;

KINDLER, ULFFERS

114
U fotografa litografia, papier; 19 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na dole;

Artysta nieokreślony

115
Kąpiel w jeziorze, 1918 drzeworyt, papier; 10 x 9 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem i dat. p. d.;

Richard COLLIN - według Joachim von SANDRART

116
Zapaśnicy [Luctatores], 1677 miedzioryt, papier; 32,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. na dole;

Hubert ROBERT (1733-1808) - według

117
Sztuka miłości, 1775 miedzioryt, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisane na dole.

Artysta nieokreślony

118
Stadium aktu kobiety, XIX w. ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle passe-partout);
drobne ślady zalania, nadarcie papieru.

N. Widal - według Thomas Lawrance (1769-1830)

119
Uciecha akwaforta, papier; 32 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane u dołu;

Artysta nieokreślony

120
Kaprys architektoniczny [w typie Piranesiego] grafika, papier; 28 x 37 cm (w świetle passe-partout);
XIX w.

Artysta nieokreślony

121
Studium aktów ołówek, papier; 62 x 40 cm (w świetle passe-partout);
nadarcia, zagniecenie papieru;

Artysta nieokreślony

122
Akt, 1904 akwaforta?, papier; 25 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.;

Artysta nieokreślony

123
Fotogram - Dwie brzozy, ok. 1930 fotografia czarno biała-guma; 35,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
arkusz uszkodzony.

Maria WERTEN [WERTENSTEIN] (1888-1949)

124
New Toys, ok. 1930 litografia barwna, papier; 42 x 32 cm. na papierze 50 x 35 cm;
sygn. l. d. na kamieniu: Marja Werten;

125
The Wonder Bird, 1930 litografia barwna, papier; 48,3 x 41,5 cm na papierze 66 x 50,5 cm;
sygn. l. d. na kamieniu;

Jean Pierre Marie JAZET (1788 Paryż-1871)

126
La course [Gonitwa] według rysunku Antoine Charles Horace VERNETA (1758 Bordeaux-1836 Paryż);
mezzotinta, karton; 40 x 50 cm;

127
Le départ (Start) mezzotinta, karton; 40 x 50 cm;
według rysunku Carle’a VERNETA (1758 Bordeaux-1836 Paryż);

Artysta nieokreślony, Francja?, XIX /XX W.

128
Akt rysunek akademicki - ćwiczenia z "natury" przełom XIX /XX w.
czarna kredka, gwasz, szary karton rysunkowy; 32 x 25 cm;

129
Akt z uniesionym rękoma rysunek akademicki - ćwiczenia z "natury" przełom XIX /XX w.
czarna kredka, gwasz, szary karton rysunkowy; 32,5 x 23,5 cm;

130
Akt tyłem rysunek akademicki - ćwiczenia z "natury" przełom XIX /XX w.
czarna kredka, gwasz, szary karton rysunkowy; 32 x 17 cm.

N. ORDA - rysował, M. FAJANS - litografia

131
Zamek Wawel nad Wisłą - z „Albumu widoków historycznych Polski” (1875-1883) - reprint Napoleon ORDA (1807-1883) - rysował, Maksymilian FAJANS (1825-1890) - litografia
litografia, papier; wym. 23 × 31 cm (w świetle passe-partout);

132
Dębno - z „Albumu widoków historycznych Polski” (1875-1883) - reprint Napoleon ORDA (1807-1883) - rysował, Maksymilian FAJANS (1825-1890) - litografia
litografia, papier; 31 × 45 cm

133
Biecz nad rzeką Ropą - z „Albumu widoków historycznych Polski” (1875-1883) - reprint Napoleon ORDA (1807-1883) - rysował, Maksymilian FAJANS (1825-1890) - litografia
litografia, papier; wym. 31,7 × 45,2 cm.

134
Łańcut - z „Albumu widoków historycznych Polski” (1875-1883) - reprint Napoleon ORDA (1807-1883) - rysował, Maksymilian FAJANS (1825-1890) - litografia
litografia, papier; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
praca oprawiona.

Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

135
Błyskawica (Burza), 1935 litografia, papier; 30 x 33,7 cm (wymiar arkusza);
sygn i dat. u dołu.

Artysta nieokreślony

136
Le Mont-Saint-Michel staloryt, papier; 23 x 32,8 cm (arkusz)
sygn. p. d. ołówkiem nieczytelna;

Stefan MOSSOR

137
Centralna szkoła kawalerii w karykaturze, 1923 wymiar okładki: 43 x 29,3 cm;
Wydanie l;

Franciszek SUNDERLAND (1 poł. XX W.)

138
Stare Miasto w Warszawie - Nokturn olej, płótno; 66 x 91;
sygn. p. d. : FRANCISZEK SUNDERLAND.

Artysta nieokreślony rosyjski

139
Zachód słońca olej, tektura; 39 x 50 cm;
sygn. p. d.;

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

140
Janko Muzykant, 1902 akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 91 x 64,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1902.

Aleksander KRAWCZYK (1882-1949)

141
Dzika plaża olej, tektura; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: a. Krawczyk;

Artysta nieokreślony

142
Róże pastel, papier; 56,5 x 79 cm ( w świetle passe-partout);

Wojciech KOSSAK - według

143
Głowa konia olej, tektura; 36 x 29 cm;
napis p. d. nieczytelny

Artysta nieokreślony

144
Pejzaż wiejski olej, płótno; 100 x 73 cm;

Kazimierz STABROWSKI (1869-1929)

145
Widok Taorminy, 1901 - reprodukcja barwna 21 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.

C. J. BRAVIES

146
Miła chwila [C’te pauv’ tite Chatte!...] akwarela, papier; 26,3 x 21 cm;
sygn. u dołu

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków-1967)

147
Dwie twarze gwasz, ołówek, papier; 41 x 22 cm (każdy z obrazów w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie: Lambert-Rucki;